Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Diamentowi” małżonkowie z MławyPaństwo Bogumiła i Andrzej Molendowie przeżyli w związku małżeńskim sześćdziesiąt lat.  Z okazji ich diamentowej rocznicy ślubu gratulacje złożył im burmistrz Sławomir Kowalewski.

Burmistrz wręczył Państwu Molendom list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz torby z upominkami. Pogratulował im długiego pożycia małżeńskiego oraz życzył kolejnych, pięknych rocznic w zdrowiu, miłości i radości z życia.

– Drodzy Jubilaci, 16 maja 1959 r. powiedzieliście sobie wzajemne „tak”. Dziś, sześćdziesiąt lat od tamtej chwili, mam wielką przyjemność i zaszczyt móc pogratulować Wam tej pięknej rocznicy, jaką są diamentowe gody. Wspólnie przeżyte sześćdziesiąt lat z pewnością obfitowało w wiele wspaniałych momentów, ale także w trudne doświadczenia. Bywały chwile radości i smutku, lecz dzięki współpracy i wzajemnemu wsparciu, sukcesywnie pokonywaliście wszystkie ciężkie momenty. Są Państwo wzorem do naśladowania oraz zachętą dla innych mieszkańców Mławy, a także dowodem na trwałość związku małżeńskiego i możliwość szczęśliwego, długoletniego pożycia – powiedział do jubilatów Burmistrz, składając na ich ręce gratulacje.

Sześćdziesiątą rocznicę ślubu przyjęto określać „diamentowymi godami”, zapewne ze względu na właściwości tego szlachetnego minerału, którego nazwa wywodzi się od starogreckiego słowa „adamas”, oznaczającego „niepokonany, niezniszczalny lub niezwyciężony”. Nie bez powodu starożytni Grecy określali tym słowem diament. Jest on bowiem najtwardszym występującym w przyrodzie minerałem. Najczęściej wykorzystywany jest w jubilerstwie, jako ozdoba do pierścionków, kolczyków czy bransoletek. Oszlifowany diament nazywany jest brylantem. Ciekawostką jest fakt, że 75 rocznica małżeństwa nazywana jest właśnie „brylantowymi godami”.

Państwu Bogumile i Andrzejowi Molendom życzymy więc aby każdego dnia wzajemnie „szlifowali” swoją miłość, hartując ją w tych dobrych oraz w tych trudnych chwilach, a także aby za 15 lat mogli cieszyć się mianem „brylantowych małżonków”.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
4 lata temu

Jest miłość jest siła i moc, gratulacje

wiki
wiki
4 lata temu

Niesamowita para!

lusia
lusia
4 lata temu

Wszystkiego Najlepszego.
Dzisiejsze małżeństwa słabo widzę , by doczekały takich godów i rocznic.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x