Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogólnopolska Kampania Bezpieczny Maluch również w Mławie


To pierwsza taka akcja w Mławie i już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ponad 70 osób zapisało się już na bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży, które odbędą się 26 czerwca 2019 r. w godzinach 17:00 – 20:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie.

Warsztaty odbędą się ramach Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch, której misją jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka.

Celem warsztatów jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa zarówno mamy jak i dziecka. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się m.in.jak zmniejszyć ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt, jak udzielać pierwszej pomocy w stanach nagłych u niemowląt oraz jak zapewnić niemowlęciu bezpieczną podróż.

Program warsztatów:

17:00 – 17:05 Przywitanie uczestników warsztatów

17:05 – 17:20 Komórki macierzyste, świadoma inwestycja w przyszłość

17:20 – 17:50 „Bezpieczny Maluch w podróży

17:50 – 18:05 „Bezpieczna podróż w ciąży”

18:05 – 18:15 Pierwsza pomoc w nagłych stanach u kobiet w ciąży

18:15 – 18:30 Przerwa

18:30 – 18:45 Unikanie zagrożeń w pierwszych trzech latach życia dziecka

18:45 –19:05 Geny to nie wszystko – zaprogramuj swoje zdrowe dziecko

19:05 – 19:55 Pierwsza pomoc u niemowląt

20:00 zakończenie warsztatów i konkurs z nagrodami

Organizatorem warsztatów jest „MEDICURS” pierwsza pomoc bez tajemnic. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa. Starostwo Powiatowe w Mławie wspomogło powyższą akcję przez bezpłatne udostępnienie sali konferencyjnej oraz rozesłanie materiałów dotyczących warsztatów poprzez stronę internetową, dostarczenie zaproszeń i plakatów głównie do poradni K. Z informacji przekazanej przez organizatora wynika, że na warsztaty zapisało się ogółem 70 osób. Zapisy prowadzone są przez organizatora wyłącznie drogą mailową pod adresem https://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty/szczegoly/766

Więcej informacji znajduje się na stronie www.bezpiecznymaluch.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Mławie

Materiał sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]