Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lelewela już z asfaltem. Wkrótce ruszy ruch lokalny


Utrzymuje się dobre tempo prac na przebudowywanej przez starostwo ulicy Lelewela. Już wczoraj drogowcy kładli pierwszą, wyrównującą warstwę masy bitumicznej. Na nią zostanie jeszcze położona kolejna warstwa wiążąca.


Z położeniem ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni drogowcy poczekają, aż zostanie zakończona budowa ronda i dopiero wtedy rozłożą na całej długości jednolitą warstwę ścieralną.  Jak informuje mławski Powiatowy Zarząd Dróg, już po położeniu drugiej warstwy nawierzchni ulica od strony Piłsudskiego będzie odblokowana dla ruchu lokalnego.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec sierpnia br., ale możliwe jest, że zakończenie prac i odbiór nastąpi znacznie wcześniej.

Przypomnijmy, rondo na ulicy Sienkiewicza będzie mieć średnicę 32m., a więc o 2 m. większą niż istniejące już na tej ulicy rondo przy kopcu. Jego usytuowanie pozwoli na zapewnienie bezpośredniego wjazdu dla policji. Choć ulica Reymonta pozostanie dwukierunkowa, wyjeżdżając z niej w stronę Sienkiewicza będzie można skręcić wyłącznie w prawo – w stronę ronda, a pojazdy zjeżdżające z ronda nie będą mogły skręcić w tę ulicę bezpośrednio (np. będą musiały objechać park poprzez ulicę Wyspiańskiego). Ten mankament wynika z przesunięcia osiowego ulic Reymonta i Kościuszki i konieczności zapewnienia płynności ruchu.

Wymogiem konserwatora zabytków ulica Lelewela pozostanie rozdzielona pasem zieleni. Będą trzy przejścia dla pieszych. Po stronie banku zaplanowany jest chodnik i parkingi podłużne. Od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do skrzyżowania z Piłsudskiego będą wydzielone dwa pasy ruchu. Skrzyżowanie z ulicą Piłsudskiego nie będzie przebudowane. Po drugiej stronie Lelewela poprowadzona będzie ścieżka rowerowa łącząca się z tą istniejącą na ulicy Piłsudskiego. Będzie ona biegła również planowanymi do przebudowy ulicami Kościuszki – Graniczną – Brukową.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami na ulicy Lelewela zwężone będą pasy ruchu, będą miały szer. 3 m, a nie tak jak dotychczas 5 m. Również parkingi zaplanowane są tylko jednostronnie – po stronie banku, ARMiR i apteki, co budziło kontrowersje, szczególnie właścicieli obiektów położonych po przeciwnej stronie ulicy. To rozwiązanie usytuowania parkingów podobne jest do tego jakie jest np. na ulicy Żwirki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mława
Mława
4 lata temu

Ale wąsko tam będzie

Emi
Emi
4 lata temu

A parkingów jak na lekarstwo

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu
Reply to  Emi

Przecież nadal będą. Poruszaj się trochę, na zdrowie ci to wyjdzie. Po co truć mieszkańców spalinami?

Emi
Emi
4 lata temu

A parkingów jak na lekarstwo

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Bardzo dobrze, że zostało choć trochę zieleni, a nie wszechobecna betonoza. Cieszę się na nową ścieżkę rowerową.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x