Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zobacz kolekcję pocztówek w Galerii „13”


Od kilku dni w Galerii „13” w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26 zobaczyć można unikatową wystawę kart pocztowych pt. Piękno Polski i świata na pocztówkach ze zbiorów Krystyny Milczarek.

Z bardzo bogatego zbioru pani Krystyny liczącego ponad 3000 pocztówek zaprezentowano 500 w podziale na kilka bloków tematycznych. Uzupełnieniem tej wystawy są różnorodne pocztówki zagraniczne, które możemy oglądać w gablotach na pół piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie.

Krystyna Milczarek – z zawodu nauczycielka. Przez wiele lat mieszkała w Żyrardowie, obecnie od 19 lat mieszka w Przasnyszu. Jej życiowymi pasjami jest pisanie wierszy i kolekcjonowanie od lat 70-tych kart pocztowych. Najbardziej lubi pocztówki przyrodnicze, pokazujące polską florę i faunę oraz mazowiecką architekturę i krajobrazy. Nie stroni także od zbierania pocztówek z różnych polskich świąt (Boże Narodzenie, Nowy Rok, Wielkanoc itp.). Oprócz kupowania kart wymienia się ze znajomymi, lub otrzymuje od nich pocztą, z różnych miejsc np. z wakacyjnych wojaży. Jej zbiory były pokazywane w Przasnyszu, Mławie i na Północnym Mazowszu.

red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500