Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczfnia Kościelna. Ciekawy sposób na motywację do nauki


44 uczniów z klas V-VIII szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum Szkół Podstawowych w Wieczfni Kościelnej  i Windykach wzięło udział w trzydniowej wycieczce w okolice Gdańska. Do wyjazdu zaproszeni zostali uczniowie w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, sukcesy sportowe, bardzo wysoką frekwencję a także szczególne zaangażowanie w życie każdej ze szkół.


Wyjazd dofinansowany został ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach projektu „Warto być aktywnym – czas wolny bez używek II”, którego autorem był Zbigniew Krystkiewicz, nauczyciel języka angielskiego.

Główną atrakcją wyjazdu były zajęcia rekreacyjno-sportowe o charakterze survivalowym, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności. Tor rekruta, strzelnica, park linowy, wieża ze skrzynek, siatka wspinaczkowa, archery tag (zawody grupowe przypominające painballa), strzelanie z ługu, budowa tratwy – to tylko niektóre z zadań z którymi uczniowie mogli się zmierzyć. Młodzież wzięła również udział w grze terenowej podczas, której poszczególne grupy miały za zadanie odszukać za pomocą kompasu wyznaczone punkty i rozwiązać różne zagadki, rebusy itp. zadania.

Podczas wyjazdu nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Uczniowie odwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku gdzie mieli okazję zobaczyć m.in.: Dom do góry nogami, Dom Sybiraka czy też najdłuższą deskę świata. Młodzież wzięła również udział w grze miejskiej na Starym Mieście w Gdańsku.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, których celem było promowania zdrowego trybu życia bez używek typu alkohol, papierosy, dopalacze i tym podobne środki zaburzające świadomość.

 „Cieszę się, że kolejny raz udało nam się zorganizować tak udany wyjazd będący formą nagrody dla naszych uczniów za całoroczną pracę. Efekty zeszłorocznego podobnego projektu, w ramach którego zorganizowaliśmy wycieczkę do parku rozrywki Energylandia, widoczne były przez cały rok szkolny. Bardzo duża grupa uczniów pracowała systematycznie przez dwa semestry, żeby „zasłużyć” sobie na wyjazd i zostać zaproszonym do udziału w projekcie w tym roku. Ciężko wręcz było wybrać „zaledwie” 44 osoby, które ostatecznie mogły jechać na wycieczkę.

Największą satysfakcję sprawiają nam pedagogom opinie uczniów, uczestników wyjazdu, którzy zgodnie twierdzą, że była to jedna z najlepszych wycieczek w której brali udział. Wierzymy, że będzie to niesamowity bodziec motywacyjny do dalszej nauki, do brania aktywnego udziału w życiu szkoły w kolejnym roku szkolnym.

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji projektu. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że kolejny raz mogliśmy liczyć na pomoc władz gminy, które od wielu lat dzielnie wspierają nasze inicjatywy językowe. Budujący jest również fakt, że te nasze wspólne działania przynoszą efekty w postaci coraz lepszych wyników osiąganych przez naszych uczniów na egzaminach. A największą satysfakcją jest obserwowanie jak bardzo młodzi ludzie chcą się rozwijać, chłonąć język angielski i angażować w życie szkoły w wielu aspektach.” – Zbigniew Krystkiewicz, koordynator projektu.

źródło i fot. SP Wieczfnia Kościelna

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x