Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zalążek trąby powietrznej widziany wczoraj w okolicach Przasnysza. Zobacz nagranie!


Screen z nagrania [źródło: Polscy Łowcy Burz]


Polscy Łowcy Burz udostępnili w sieci nagranie z okolic Przasnysza, na którym widać zalążek trąby powietrznej. Podobne zjawiska można było zaobserwować wczoraj m.in. w rejonie Ciechanowa, Działdowa i Mławy.

– Oto nagranie przedstawiające bardzo rozwinięty lej kondensacyjny uwieczniony w okolicach Przasnysza (woj. mazowieckie). Według informacji autorki nagrania, lej ten nie dotknął powierzchni ziemi (jeśli jej dotknie, wtedy jest to trąba powietrzna). Nagranie nadesłała do nas Julita Karpińska. Dziękujemy!

Poza rejonem Przasnysza, zalążki trąby powietrznej zaobserwowano m.in. w rejonie Strzelna (woj. kujawsko-pomorskie), Ciechanowa (woj. mazowieckie), Damasławka (woj. wielkopolskie), czy Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie). W przypadku Damasławka, istnieje podejrzenie dotknięcia przez lejek powierzchni ziemi (w okolicach miejscowości Mokronosy). – informują na swoim fanepage’u Polscy Łowcy Burz.

 

Zalążek trąby powietrznej – okolice Przasnysza (woj. mazowieckie) – 21.06.2019 r.

Oto nagranie przedstawiające bardzo rozwinięty lej kondensacyjny uwieczniony w okolicach Przasnysza (woj. mazowieckie). Według informacji autorki nagrania, lej ten nie dotknął powierzchni ziemi (jeśli jej dotknie, wtedy jest to trąba powietrzna). Nagranie nadesłała do nas Julita Karpińska. Dziękujemy!Poza rejonem Przasnysza, zalążki trąby powietrznej zaobserwowano m.in. w rejonie Strzelna (woj. kujawsko-pomorskie), Ciechanowa (woj. mazowieckie), Damasławka (woj. wielkopolskie), czy Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie). W przypadku Damasławka, istnieje podejrzenie dotknięcia przez lejek powierzchni ziemi (w okolicach miejscowości Mokronosy).[Stan na godz. 16:30] Obecnie główna strefa burz (przybierających postać pojedynczych komórek burzowych łączących się w słabo zorganizowane burze wielokomórkowe) rozciąga się obecnie od Warmii i Mazur przez Mazowsze, Ziemię Świętokrzyską, Lubelszczyznę po Górny Śląsk i Małopolskę. Wydaje się, że najgroźniejsze burze przechodzą w okolicach Skoczowa i Czechowic-Dziedzic (woj. śląskie), Opatowa, Ożarowa (woj. świętokrzyskie) i Pionek (woj. mazowieckie) – tam ulewne opady deszczu mogą doprowadzić do podtopień i zalań. Wcześniej z powodu podtopień ucierpiał mocno m.in. rejon Blachowni (woj. śląskie) Lokalne burze występują także na Kujawach. Burze przemieszczają sie głównie w kierunku wschodnim i północno-wschodnim. ——————-Dane radarowe:https://radar-opadow.pl/https://rc.radar-opadow.plSieć stacji detekcji Blitzortung:http://pl.blitzortung.org/live_lightning_maps.php?map=17Ostrzeżenia (Skypredict):http://lowcyburz.pl/sp3/index.htmlDzisiejsza prognoza siły i aktywności burz:http://lowcyburz.pl/2019/06/21/prognoza-konwekcyjna-dla-polski-na-dzien-21-06-2019-i-na-noc-21-22-06-2019/

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Piątek, 21 czerwca 2019

źródło: Polscy Łowcy Burz FB / oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Ot, skutki zmiany klimatu. Zaraz będzie 40 stopni, w zimie już nie ma śniegu jak kiedyś, deszczu brak, wody brak, plony wysychają. Rząd PiSu nie widzi problemu. Miłych wakacji!

Ciekawski
Ciekawski
1 rok temu

Widząc coś takiego kobieta nie schowała się w bezpieczne miejsce tylko nagrywał pod drzewem ?

Twister
Twister
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Ty to może sie w bunkrze schowaj, bo niedługo do nas przyjdzie i umrzesz

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x