Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Ciechanowie działa odkryty basen z nową zjeżdżalnią


Wraz z zakończeniem roku szkolnego rozpoczyna się sezon kąpielowy. Mieszkańcy i przyjezdni przez całe wakacje będą mogli korzystać z kąpieliska Krubin, na którym w weekendy bezpłatnie do wypożyczenia będą rowery wodne i kajaki. Codziennie do dyspozycji będzie basen odkryty przy ul. Kraszewskiego, gdzie zamontowana została nowa zjeżdżalnia.

Długość ślizgu nowej dwutorowej zjeżdżalni to prawie 10 m. Zakres robót obejmował przeprowadzenie prac modernizacyjnych na basenie, wykonanie konstrukcji wsporczej, fundamentów, podłączenie instalacji wodnej do elementu startowego. Na potrzeby nowej zjeżdżalni w dużej niecce basenu na powierzchni wody został wydzielony pływającą liną obszar hamowni (lądowiska). Zjeżdżalnia znajduje się na podeście startowym o wysokości prawie 2 m. Składa się z żelbetowych fundamentów, stalowej konstrukcji wsporczej i dwutorowego ślizgu prostego o szerokości 2 m na 1 m. Prawie 10-metrowy ślizg wykonany jest z różnokolorowego laminatu poliestrowo-szklanego.

Na kąpielisku „Krubin”, które przeszło już dwa etapy modernizacji, wypoczywać można na szerokiej piaszczystej plaży, spacerować po wyremontowanym pomoście, nowych alejkach, czy pograć w siatkówkę na wybudowanym boisku. Korzystać można ze stołów piknikowych, żagli przeciwsłonecznych, dla dzieci do dyspozycji są dwa urządzenia zabawowe – typu pajęczyna oraz zamek. Kąpielisko będzie funkcjonowało w godz. 11.00-19.00. W soboty i niedziele będzie można bezpłatnie wypożyczać kajaki.

źródło i fot. UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

28
KOMENTARZE

avatar
1500
Olo
Gość
Olo

Ale na roksa mamy dużo atrakcji w Mławie

Ecolog
Gość
Ecolog

W Mławie mamy wszystko ale nie to czego nam potrzeba. Bujaj się w trzciny chłopcze z kuźni.

Mława
Gość
Mława

Niech ciechanowiakom dadzą praca a nie do Mławy się pchają a baseny robi

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Pchają się chyba do tej TWOJEJ firmy KRZAK

ekolog
Gość
ekolog

U nas basen jest zasypany ale za to mamy seracz który ostatnio był odchwaszczony

every
Gość
every

A u nas?
– w pobliżu piękny, ale zapuszczony Zalew Ruda, który powinien latem tętnić życiem, być dla mieszczuchów, normalną formą relaksu
– wypalony Kowalewski na fotelu burmistrza już od 13 lat
– seniorzy tańczący, w weekendy,w parku.
Babciom i dziadkom to wystarcza, ale młodzi? – jak mogliście dopuścić do takiego stanu rzeczy.
Trzeba korzystać z danego Wam prawa wyborczego i uczestniczyć w wyborach, żeby mieć wpływ na to co będzie z Waszym miastem, Waszym państwem.
Ta stagnacja w tym mieście to tylko dzięki lenistwu Was młodych i aktywności Waszych babć i dziadków.

Z daleka
Gość
Z daleka

Tego chcieli mieszkańcy Mławy teraz nie narzekaj na Bunia. Mławy nie ma co porównywać z tak rozwijającym się miastem jak Ciechanów.

Obserwator
Gość
Obserwator

Nie rozumiem skoro jest taki zły, kto go wybrał?

every
Gość
every

Ci co niedowidzą i niedosłyszą,

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Obserwator. .a czy Ty cokolwiek z tego co napisales rozumiesz.

Media
Gość
Media

Wybrała to świta bogaczy ręka reke myje Ty mi ja robię szok

mławianka
Gość
mławianka

Kiedy w końcu dziennikarze się wezmą za sprawdzenie tego tematu:

ROZLICZENIE FINANSOWE KAMPANII WYBORCZEJ KOMITETU WYBORCZEGO SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO.

Miało być wszystko jasne, burmistrz obiecywał, że w ciągu 3 miesięcy upubliczni rozliczenie finansowe swojej kampanii i jakoś do dziś tego nie zrobił, a minęło już… bagatela… 8 miesięcy od wyborów.
Dziennikarze boją się ruszyć temat?

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Slusznie wywolany temat po raz kolejny,ale z przykrością trzeba stwierdzić, ze w Mlawie, nie ma prawdziwych dziennikarzy, to wszystko sae amatorzy,i dlatego boją się, poruszac ten temat, z tej korespondencji, wielu osób, wynika ze jest to smierdzoca sprawa. Jesli Pan Burmistrz, bedzie dalwj zwlekal z ujawnieniem tych wydatków / prawdopodobnie, byly klppoty z tym rozliczeniem u Komisarza / to przyjedzie nam rozliczyc samego Birmistrza, i osobę idpowoedzialna za te wydatki.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Niemozliwe—to w Mlawie jest aż 6,000 tys. Bogaczy, rozumiem ze mogli Kowalewskiemu finansować kampanię, no ale bez przesady z tymi bogaczami , ofszem są i niech działają w ramach tego P.P.P, / oby to bylo uczciwie /–najgorsze jest to ze ci tak jak pisala evry, wybrali Kowalewskiego co niedowidzą, i niedoslysza. No i mamy to co mamy, TO LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS Kowalewski naprawdę nie może się odnaleźć, wystarczy rozejrzeć się wokół.

Adi
Gość
Adi

Ale ci bogacze zatrudniają ludzi i za głosowanie na Kowalewskiego dawali premię.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Szacunek,.dla Szanownej Pani every,.za ten post, pelen rzeczywistości,o naszym miescie. Mieszkańców tak l piszacych, o problemach naszego miasta, na tym portslu jest nie wielu, pisze Pani o młodych, i ich bierności podczas wyborów. Ale czy to nie jest wina, także, tych babć i dziadków, oraz rodziców, ktorzy nie wpoili mlodym tego podstawowego obowiazku, umiejetnego korzystania z praw jakie im przysługują, ich inyetesuje, dobry szpan jakąś furo i smiganie po mieście, aby szpanowac , wśród kolegów i koleżanek. Bo tak jak Pani pisze, atrakcji na wysokim poziomie, brak po prostu nędza, ktora powielana jest od lat, to co bylo 20 lat… Czytaj więcej »

Next
Gość
Next

Tak potrzebny młody mądry burmistrz nie kałmuk „dla siebie”chcemy nowego burmistrza nie dla deweloperów!

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Next- – zgadzam się MLODY ZDOLNY, WYKSZTAŁCONY /oby znowu nie kolarz/,a juz nie daj BOŻE pisowski aktywista POL. Bo wpadniemy z deszczu pod rynnę.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

TEN P POL JAK NAJBARDZIEJ NA TAAAK oby nie Burchacki

mławianinz
Gość
mławianinz

Ten pan Pol już pokazał klasę przy okazji podpisów pod likwidacją straży miejskiej.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

A co ten Pol miał do gadania, w tym temacie, strazy miejskiej, w jego grupie, sa lepsze tuzy od niego, on musial boegac bo mu kazali. Na ten temat najwiecej wie Kielbinski, no tak ale zostal Dyr. L.O , jest także Łukasik, no ale zostal Przew. RADY POWIATU, no i temat zamknęli do nastepnych wyborów.

Mówimy
Gość
Mówimy

Do Dzidek z Bliska -moze nie KEPSZE TUZY tylko stare wyzeracze ktorzy nic nie robia tylko kaaasaaa i cicho ciemno szczególnie P Ł…

dzidek
Gość
dzidek

Mlawiak, ze jesteś kumplem POLA,to mogę to zrozumieć, alw to nie jest człowiek, do sprawowania tak powaznej funkcji, to juz lepszym kandydatem bylby, BURCHACKI.

Ewka
Gość
Ewka

Dzidek- co Ty piszesz Burchacki do czego a może jeszcze raz kowal

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Ewka nie wiesz, do czego Burchacki, do lepszego rzadzenia i zarzadzania takim miastem jak MŁAWA, jak mieszkasz w okolicznej gminie, to siedz cicho, ana Kowala, mozesz sobie głosować nikt ci tego nie zabrania, gdyby Burchacki, btl takim cieniasem jak pisza niektórzy, to Prezydent Ciechanowa, nie korzystał by z jego doświadczeń.

burm
Gość
burm

A jaki on tam prezydent, zaszłość w nazwie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie ważne jak się nazywa czy burmistrz czy prezydent.
Ważne że jest dobrym gospodarzem miasta dbającym o swoje miasto i i jego mieszkańców, a nie jak bunio, tylko o własną d.pę.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Bardzo ciekawe, atrakcję ===no to mlawiakow, ZAPRASZAMY DO CIECHANOWA !!!