Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Właściciel amstaffa, który pogryzł dwójkę dzieci w Łomi skazany na prawie 3 lata więzienia


Dziś Sąd Rejonowy w Mławie uznał za winnego stawianych zarzutów i skazał Kamila G., właściciela amstaffa, który dotkliwie pogryzł dwójkę małych dzieci w Łomi na łączną karę 2 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności oraz przyznał nawiązki na rzecz małoletnich Zuzanny i Igora.

Kamilowi G. prokuratura postawiła trzy zarzuty: umyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnich, których był opiekunem, znęcania się nad małoletnimi i rodziną oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu siostry konkubiny.

W wydanym wyroku sąd uznał oskarżonego winnego wszystkich trzech zarzutów, z tym, że w przypadku pierwszego zarzutu uznał, że stało się to z winy nieumyślnej. Dodatkowo sąd biorąc pod uwagę możliwości finansowe oskarżonego orzekł o przyznaniu nawiązki w wysokości 10 i 15 tys. zł odpowiednio dla małoletnich Igora i Zuzanny, co stanowi znacznie niższą kwotę, niż ta której domagał się zarówno prokurator jak i oskarżyciel posiłkowy. Za każdy z czynów zarzucanych orzekł odpowiednio kary: 1 roku 1 8 miesięcy pozbawienia wolności, 1 rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz 2 miesiące pozbawienia wolności. Jako karę łączną orzekł 2 lata i 9 miesięcy więzienia.

Na razie jeszcze nie wiadomo, czy będą apelacje od wyroku. W tej sprawie zarówno obrona jak i prokuratura zastanawiać się będzie po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku.

Przypomnijmy, do tego tragicznego zdarzenia doszło wieczorem w środę 27 czerwca 2018 roku na terenie jednej z posesji w Łomi (gm. Lipowiec Kościelny). W tym czasie na ogrodzonym podwórku przebywał trzyletni Igor, a ośmiomiesięczną Zuzią opiekowała się  trzymająca ją na rękach matka. W obejściu znajdowały się dwa psy – suka rasy amstaff oraz przywieziony dzień wcześniej trzyletni amstaff. Ten ostatni nagle zaatakował najpierw chłopca, a gdy w jego obronie stanął mężczyzna, który odciągnął go od ofiary, rzucił się następnie na dziewczynkę. Zanim mężczyzna zabił atakujące zwierzę, Zuzia została bardzo dotkliwie pogryziona. Dzieci przetransportowano do szpitala w Mławie, a stąd jedno śmigłowcem, a drugie karetką przewieziono do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dodatkowo w sprawie Kamila G. toczyło się postępowanie przed sądem rodzinnym w sprawie znęcania się nad rodziną.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Zadowolony
Gość
Zadowolony

Do paki i dać jeszcze prace, żeby nie leżał na nasz koszt!

marta
Gość
marta

I co z tego jak ta panna dalej jest z tym ,,kims,, i jeszcze na fb się tych chwali. Wstyd kobieto

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Niestety, Marto, do wszystkiego, trzeba się przyzwyczaić,taki, mamy fzisiejszy nowoczesny SWIAT !!!mozna jedynie, sobie zadac PYTANIE—CÓŻ WARTA JEST TAKA PANN???

Mławianka
Gość
Mławianka

Słuchaj kobieto tobie to nic do tego kto z kim jest. Jeśli go kocha to z nim będzie a co wstawia na FB to jej sprawa a nie twoja więc daruj sobie takie głupie komentarze.