Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Piknik rodzinny z PCPR


Na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie przy ul. Słowackiego 16, odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie. Piknik odbył się z okazji obchodzonego  Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja. Po raz kolejny nie zawiodła pogoda i już od godziny 11:00 zaczęły gromadzić się pierwsze rodziny zastępcze.


Gości przywitali: Pan Jerzy Rakowski – Starosta Mławski, Pani Urszula Krajewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie oraz Pan Jan Łukasik – Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego.

Tego dnia dopisała nie tylko pogoda, ale również bardzo ciepła i rodzinna atmosfera wśród uczestników spotkania i zaproszonych gości. W gronie obecnych miło było gościć przedstawicieli władz samorządowych, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej                   w Mławie oraz Stacji opieki – centrum pielęgniarstwa rodzinnego  „Caritas” diecezji płockiej w Mławie.

 Podczas części oficjalnej Dyrektor PCPR w Mławie Pani Urszula Krajewska złożyła wszystkim rodzicom zastępczym z terenu powiatu mławskiego podziękowania za trud włożony w wychowanie i opiekę nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców naturalnych.

Po oficjalnej części pikniku przyszedł czas na zabawę. Oprawę muzyczną zapewnił didżej, który zachęcał dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy, a także przedstawiciele firmy „Impreza jak marzenie”. Starsze dzieci zjeżdżały na dmuchanej zjeżdżalni, w kąciku piękności malowano im buźki, puszczano bańki mydlane, a dla najmłodszych w cieniu drzew był przygotowany Kącik Malucha.

Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość uczestnictwa w różnych konkursach i zabawach sprawnościowych, np. taniec z balonem, zabawy z chustą, sumo – zapasy na dmuchańcu, gry XXL. Każdy konkurs kończył się przyznaniem nagród dla wszystkich uczestników, tj. karnety na basen, do kręgielni, na lody, na pizzę, obiady rodzinne, a także karnety do kosmetyczki czy fryzjera.

Kolejną z zaplanowanych atrakcji była obecność przedstawicieli mławskiej Policji i Straży Pożarnej. Osoby zainteresowane miały możliwość zapoznania się ze specyfiką ich pracy, ciekawostkami związanymi z wykonywaniem zawodu, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Osoby chętne mogły skorzystać z bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi i pomiaru ciśnienia tętniczego.

Podczas Pikniku Rodzinnego ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego pt. „Moja Rodzina” i wręczono nagrody laureatom.

Wśród rodziców zastępczych uczestniczących w Pikniku rozlosowano nagrodę główną – telewizor ufundowany przez firmę LG Electronics Mława Sp. z o.o. Wybrańcem szczęśliwego losu okazała się jedna ze spokrewnionych rodzin zastępczych – Pani Grażyna K.

Organizator zapewnił przybyłym gościom, rodzinom zastępczym i ich dzieciom słodki poczęstunek, watę cukrową, owoce, przepyszne ciasta, ciepłe i zimne napoje oraz różnorodne specjały z grilla.

Zorganizowanie pikniku miało na celu szerzenie podstawowych wartości jakie reprezentuje sobą rodzina, bowiem od określonych postaw i wysiłków rodziny zależy całokształt osobowości i postępowania dzieci.

Wszyscy zgromadzeni goście podczas degustacji przysmaków i wspólnej zabawy mieli okazję do integracji  i wymiany doświadczeń. Największym podziękowaniem dla organizatora pikniku były uśmiechy dzieciaków, które gościły cały czas na ich twarzach. Pracownicy tut. Centrum dołożyli wszelkich starań by Piknik był pełen atrakcji dla przybyłych małych i dużych gości. Dla wszystkich był to dzień pełen niezapomnianych i pięknych wrażeń.

Pragniemy wyrazić gorące i serdeczne podziękowania WSZYSTKIM SPONSOROM za wsparcie finansowe i rzeczowe. Dziękujemy wszystkim Rodzicom Zastępczym, którzy włączyli się w organizację imprezy poprzez własnoręcznie upieczone ciasto.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie – www.pcprmlawa.eu.

źródło i fot. PCPR Mława

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x