Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skandal po koncercie Don Vasyla w Przasnyszu. Tancerka oskarża o wykorzystanie seksualne


Jedna z tancerek Don Vasyla zgłosiła na policji, że podczas pobytu w Przasnyszu wbrew swojej woli została wykorzystana seksualnie. Sprawa jest już w przasnyskiej prokuraturze, pierwsze czynności procesowe zostały wykonane. Jest też wniosek do sądu o przesłuchanie pokrzywdzonej.

W ostatni weekend, podczas Dni Przasnysza, odbył się koncert Don Vasyla z zespołem, który okazał się frekwencyjnym sukcesem, m.in. dlatego, że wpadająca w ucho romska muzyka, została okraszona występami tancerek w pięknych, falbaniastych sukniach. Po koncercie zespół zdecydował się na nocleg w naszym mieście.

Z niepotwierdzonych informacji wynikało, że doszło do zakrapianej imprezy, w której uczestniczyli również zaproszeni goście. Prywatnemu biesiadowaniu towarzyszyły popisy tancerek, a zabawa miała trwać do później nocy.

Doniesienia mówiły ponadto, że podczas trwania imprezy, bądź po jej zakończeniu miało dojść do molestowania seksualnego jednej z kobiet. Przypuszczalnie była to tancerka, a zdarzenie mogło mieć związek z podaniem tzw. pigułki gwałtu.

Prokuratur Rejonowa w Przasnyszu potwierdziła wszczęcie postępowania.

– Na tym etapie mogę potwierdzić jedynie tyle, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia w nocy z 15 na 16 czerwca jednej z tancerek zespołu Don Vasyla do poddania się innej czynności seksualnej, poprzez wykorzystanie stanu bezbronności – mówi prok. rejonowy Artur Folga. Szef prokuratury nie potwierdza natomiast obecności pigułki gwałtu.

Dodajmy, że „inne czynności seksualne” są to czynności inne jak obcowanie płciowe, ale o definitywnym seksualnym charakterze, polegające na cielesnym kontakcie.

Z informacji udzielonej przez prokuratora wynika ponadto, że zgłoszenie pokrzywdzonej miało miejsce we wtorek na policji we Włocławku. Informacja z zawiadomieniem o przestępstwie została przekazana do przasnyskiej prokuratury faksem.

– Wszczęliśmy postępowanie oraz wydaliśmy polecenia wykonania pewnych czynności procesowych. Wystąpiliśmy do sądu o wyznaczenie terminu posiedzenia i przesłuchanie, ponieważ w tego typu sprawach prokurator nie ma prawa przesłuchiwać pokrzywdzonej samodzielnie – mówi prok. Artur Folga.

Bliższe szczegóły poznamy po przesłuchaniu kobiety przez sąd na okoliczność ewentualnego przestępstwa. W sprawach o gwałt oraz poddanie innym czynnościom seksualnym, zawiadomienie o przestępstwie jest bardzo lakoniczne i wówczas tylko sąd jest uprawniony do przesłuchania ofiary.

Na tym etapie, dla dobra śledztwa, prokurator Artur Folga nie może oficjalnie udzielić informacji, kto mógł dopuścić się tego typu czynu.

za: infoprzasnysz.com

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
zenek
Gość
zenek

Powiem tak nie ,wiem kto co zrobił.Ale takiej brednii o jakiejś konkurencji ,która się fatygowała do Przasnysza , żeby zgwałcić im tancerkę to ja jeszcze nie widziałam w życiu…..Po prostu ręce opadają…konkurencja ich śledzila i zgwałciła……ja w to nie wierzę….Boże czemu niegrzmisz. Po zatym Pani gdyby była bardziej bystra to powinna od razu dać ślady biologiczne do przebadania…szkoda że nie ma wypoweidzi samej tancerki….tak czy inaczej rzucanie czarów marów na konkurencję jest co najmiej czymś na kształt bajki. Lepiej już powiedzieć..po prostu nie wiemy co się wydarzyło

Co jezt
Gość
Co jezt

Zaraz zaraz. Tytuł mówi że tancerka oskarżona o wykorzystywanie a treść artykułu że to tancerkę wykorzystano. Jak w końcu było? No nie mówcie ze tancerka wykorzystała inną tancerkę. Prawda że wśród nich różne historie się dzieją ale to już lekka przesada chyba!

;...
Gość
;...

Czytaj ze zrozumieniem „Tancerka oskarża o wykorzystanie seksualne”

Coest
Gość
Coest

Pajacu o to mi chodzi że gdy pisałem komentarz było w tytule oskarżona nie oskarża. Stad mój w ogóle komentarz bo w sumie to mam to gdzieś niech się leją ile chcą i grzmocą z kim chcą ale z artykułu niw wynikało jasno o co się rozchodzi. Ty wlazłeś po wszystkim i uwagę zwracasz, wracaj do obierania ziemniaków.

Z daleka
Gość
Z daleka

To w Przasnyszu, są tacy madrzy LUDZIE, ktorzy potrafią tak wszystko wyłożyć, jesli tak to obieraj dalej te ziemniaki, widocznie przynosza Ci natchnienie do dalszego opisania tej sytuacji, z tego widac jednak, ze w PRZASNYSZU, są JURNE CHŁOPAKI

sezan
Gość
sezan

Ciekawe jakie historie takie też ciekawe opowiedz więcej