Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Projekt KidSpeak w „siódemce”


W dniach od 3.06.-11.06.2019 r. nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w międzynarodowym projekcie KidSpeak  organizowanym przez pozarządową organizację non-profit AIESEC.W ramach tego projektu zaprosiliśmy do siebie dwie studentki wolontariuszki z Indii oraz z Kolumbii, które prowadziły z uczniami naszej szkoły warsztaty językowo-kulturowe. Podczas zajęć szkolnych i spotkań poza lekcjami uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty poznawcze ,rozbudzić swoje zainteresowanie światem, nauczyć się tolerancji, a także sprawdzić swoje zdolności i umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez Dishe Madaan oraz Tanie Castro Rodriguez w pierwszym tygodniu ich wizyty mogliśmy dowiedzieć się o wielu ciekawostkach związanych z tymi dwoma krajami ,poznać bliżej kulturę i historię Indii i Kolumbii, a także wspólnie zatańczyć  salsę. Niektórzy uczniowie mieli także okazję przymierzyć oryginalny strój hinduski-sari, czy spróbować oryginalnych hinduskich przekąsek.

W ramach integracji zorganizowaliśmy spotkanie w kręgielni oraz ognisko. Dzięki temu projektowi i współpracy z organizacją AIESEC uczniowie przełamali barierę językową poprzez bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Bez wątpienia było to fascynujące i bardzo ciekawe doświadczenie, które zainspirowało naszych uczniów do dalszej nauki języka angielskiego i poznawania nowych kultur bez konieczności dalekich podróży.

źródło i fot. SP 7

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500