Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nastoletni grafficiarz usłyszał 55 zarzutów uszkodzenia mienia


Płońscy kryminalni ustalili nastoletniego grafficiarza działającego na terenie Płońska. Młodzieniec wykonał 56 malunków w różnych miejscach miasta uszkadzając elewację głównie bloków mieszkalnych. Jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.


W ubiegłym roku na terenie Płońska, głównie na budynkach i ogrodzeniach zaczęły się pojawiać napisy malowane sprayem. Do uszkodzeń elewacji, praktycznie aktów wandalizmu, dochodziło bardzo często. Napisy były do siebie podobne, co wskazywało na to, że mogła malować je ta sama osoba.

Płońscy kryminalni podjęli szereg czynności, aby ustalić osobę wykonującą napisy. Po dokładnym przeanalizowaniu zebranych materiałów ustalili personalia prawdopodobnego sprawcy. Podejrzewali o to 17-letniego płońszczanina. Młodzieniec przyznał się do wykonania 56 napisów na terenie całego Płońska. Tłumaczył, że graffiti bardzo mu się podoba, wymyślił swój własny znak i chciał by był rozpoznawany. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że wiąże się to z jakimiś konsekwencjami prawnymi.

17-latek usłyszał 55 zarzutów uszkodzenia mienia jako nieletni sprawca czynu karalnego i 1 jako dorosły, gdyż na początku br. ukończył wymagany wiek. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd rodzinny i nieletnich.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
KAZELOT
KAZELOT
2 lata temu

A u Nas batalion kriwbaz z donbasu odznaczył miasto w 15 punktach i wszyscy milczą. Że strachu?

Anonim
Anonim
2 lata temu

17-latek to może chyba odpowiadać już za swoje czyny jak dorosły.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x