Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja Rodzina”


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie w kwietniu 2019 r. ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Moja Rodzina” z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, dla dzieci przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej Powiatu Mławskiego w następujących kategoriach wiekowych:


  • od 5 do 10 lat
  • od 11 do 15 lat,
  • od 16 i więcej.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznych dzieci, promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych oraz promocja rodzicielstwa zastępczego.

Na konkurs wpłynęły 33 prace w następujących kategoriach wiekowych:

  • kategoria wiekowa od 5 do 10 lat – prace złożyło 16 osób,
  • kategoria wiekowa od 11 do 15 lat – prace złożyło 11 osób,
  • kategoria wiekowa od 16 lat i więcej – prace złożyło 6 osób.

W dniu 29 maja 2019 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie ul. Reymonta 4, zebrała się Komisja Konkursowa w składzie:

Zdzisław Kruszyński – artysta malarz, Hanna Matecka – instruktor w MDK, Anna Baran – instruktor w MDK,która dokonała oceny prac plastycznych. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż prace każdego z dzieci  były wyjątkowe.

Komisja Konkursowa dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami tj.: estetyką wykonanej pracy, oryginalnością, pomysłowością, zgodnością pracy z tematem, samodzielnością w wykonywaniu pracy, walorami artystycznymi jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

Decyzją Komisji w każdej grupie wiekowej przyznano I, II, II miejsce, ale z uwagi na to, że wszystkie prace są wyjątkowe postanowiono nagrodzić wszystkie dzieci, bez wyjątku.

Wyniki konkursu:

Grupa wiekowa od 5 do 10 lat:

I miejsce – Mikołaj B.

II miejsce – Oskar K.

II miejsce – Jakub S.

III miejsce – Aleksandra F.

III miejsce – Zuzanna M.

III miejsce – Bartosz F.

Grupa wiekowa od 11 do 15 lat:

I miejsce – Ewa B.

II miejsce – Natalia Sz.

II miejsce – Kalina M.

III miejsce – Sandra P.

III miejsce – Karina S.

Grupa wiekowa od 16 lat i więcej:

I miejsce – Magdalena K.

II miejsce – Paulina G.

II miejsce – Magdalena L.

II miejsce – Adrian L.

III miejsce – Weronika W.

III miejsce – Weronika K.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród rzeczowych nastąpiło w dniu 8 czerwca 2019r. podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie plac przy  budynku  Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie,  ul. Słowackiego 16.

Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom i ich opiekunom, a także dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie – www.pcprmlawa.eu.

źródło i fot. PCPR Mława

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x