Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoła Podstawowa nr 3 ma nowy sztandar


W tym roku szkoła pożegnała ostatni rocznik gimnazjalistów i na skutek ogólnopolskiej reformy edukacji stała się znów ośmioklasową szkołą podstawową. Do najważniejszych tradycji szkolnych należy wybór patrona szkoły, a co za tym idzie posiadanie własnego sztandaru.


Zanim poprzednie zmiany systemu edukacji wprowadziły gimnazja, patronem Szkoły Podstawowej nr 3 był Gustaw Morcinek. Późniejsze Gimnazjum nr 2 przyjęło już za patrona dra Józefa Ostaszewskiego – mławianina, lekarza, działacza społecznego, badacza historii regionu, dziennikarza, pisarza, malarza, nauczyciela oraz współtwórcy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Mławy. I tak już pozostało po likwidacji gimnazjum i powrocie do statusu szkoły podstawowej.

W piątek 14 czerwca podczas szkolnej uroczystości przedstawiciele rady rodziców przekazali młodzieży nowy sztandar Szkoły Podstawowej nr 3 im. Dra Józefa Ostaszewskiego.

– Historia zatacza koło. Po 18 latach nieobecności wraca Szkoła Podstawowa nr 3. Początki tej szkoły sięgają 1915, nie wiem czy wszyscy o tym wiecie. Dziś będziemy świadkami przekazania przez rodziców nowego sztandaru Szkoły Podstawowej nr 3 im.dra Józefa Ostaszewskiego. Patron pozostaje, bo jako społeczność szkolna chcemy iść śladami dra Józefa – mówił dyrektor szkoły Jarosław Jabłonowski.

Zanim społeczność szkolna otrzymała nowy sztandar, absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum pożegnali sztandar swojej szkoły. Nowy sztandar już szkoły podstawowej poświęcił ks. Kazimierz Ziółkowski dziekan dekanatu Mławskiego Zachodniego, a następnie rodzice przekazali go w ręce uczniów, którzy złożyli ślubowanie.

Ostatnią częścią uroczystości były najróżniejsze występy i pokazy, prezentujące umiejętności szkolnej młodzieży na wielu płaszczyznach: artystycznej, sportowej a nawet kabaretowej.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x