Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bolszewicy rozgromieni. Widowisko plenerowe „Ratowo 1920 r.”


Po raz dziewiąty na ratowskich błoniach zobaczyć można niecodzienną inscenizację potyczki kawaleryjskiej, która miała miejsce na tych terenach w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

W widowisku zaprezentowały się liczne grupy rekonstrukcyjne: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułk Piechoty Strzelców Słonimskich im. hetmana Lwa Sapiechy, „Krechowiacy” Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Historycznej im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, Stowarzyszenie Radzanovia, rekonstruktorzy ze stajni „Tarpan” w barwach 2-go Szwadronu Mławskiego, Grupa Strzelectwa „Strzelec Płońsk”, jak również najmłodsi rekonstruktorzy z zespołu szkół w Radzanowie. Nie zabrakło też rekonstruktorów z rodzimego stowarzyszenia Radzanovia.

JK

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Alfonso Pawlacz
Gość
Alfonso Pawlacz

Popieram, bić Bolszewika 🙂