Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Świerkowe Wzgórze Mława ul. Zabrody Osiedle domy działki
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Bolszewicy rozgromieni. Widowisko plenerowe „Ratowo 1920 r.”


Po raz dziewiąty na ratowskich błoniach zobaczyć można niecodzienną inscenizację potyczki kawaleryjskiej, która miała miejsce na tych terenach w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


W widowisku zaprezentowały się liczne grupy rekonstrukcyjne: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułk Piechoty Strzelców Słonimskich im. hetmana Lwa Sapiechy, „Krechowiacy” Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Historycznej im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, Stowarzyszenie Radzanovia, rekonstruktorzy ze stajni „Tarpan” w barwach 2-go Szwadronu Mławskiego, Grupa Strzelectwa „Strzelec Płońsk”, jak również najmłodsi rekonstruktorzy z zespołu szkół w Radzanowie. Nie zabrakło też rekonstruktorów z rodzimego stowarzyszenia Radzanovia.

JK

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Alfonso Pawlacz
Gość
Alfonso Pawlacz

Popieram, bić Bolszewika 🙂