Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejne 750 metrów chodnika na Szreńskiej


Starostwo Powiatowe w Mławie rozpoczęło realizację drugiego etapu budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 4640W – ul. Szreńska w Mławie.


Do Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie  w postępowaniu przetargowym  wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Przedsiębiorstwa Transportowo – Handlowego „Wapnopol” z siedzibą w Glinojecku za kwotę 529.773,96 zł.

Po podpisaniu umowy, wykonawca ma 30 dni na wykonanie zadania. Zakończenie robót przewidziane jest na koniec sierpnia.

Roboty polegać będą na wykonaniu ok. 750 mb chodnika o szerokości 2,0 m przy krawędzi ul. Szreńskiej będącej w ciągu drogi powiatowej Nr 4640W oraz 1,5 m przy ogrodzeniu terenu Rodzinnych Ogródków Działkowych. Ponadto w ramach inwestycji zostanie wykonane poszerzenie istniejącej nawierzchni drogi powiatowej do 6,5 m, usunięcie kolidujących z chodnikiem 11 szt. drzew, za chodnikiem zostanie wyprofilowany i oczyszczony rów o długości ok. 310 m, skarpy zostaną umocnione płytami ażurowymi lub obsiane trawą oraz w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zostaną zamontowane chroniące przed upadkiem bariery wygrodzeniowe U-11a. W rejonie skrzyżowania z drogą gminną zostanie wykonane przejście dla pieszych.

Na realizację tego zadania środki finansowe po 50% przeznaczył Samorząd Powiatu Mławskiego oraz Miasto Mława. Wykonanie tej inwestycji w sposób znaczący przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych jak i innych użytkowników drogi.

mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x