Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 1 października 2020 ruszy dworzec zintegrowany


Rozpoczęły się prace związane z budową dworca zintegrowanego i centrum handlowego przy alei Św. Wojciecha w Mławie. W środę 12 czerwca br. mieszkańców mógł zaskoczyć widok helikoptera w pobliżu wiaduktu na OKM-ie. To przedstawiciel inwestora przyleciał obejrzeć teren i dopełnić formalności.

Grupa Scotia Sp. z o.o. Płock z siedzibą w Płońsku, która podpisała z Miastem Mława umowę użyczenia działki przy alei Św. Wojciecha do końca września 2020 r., uzyskała już pozwolenie na budowę dworca zintegrowanego w stanie surowym oraz centrum handlowego. Na placu budowy niedawno pojawił się ustawiony przez podwykonawcę kontener. Do 30 czerwca 2020 r. Scotia ma oddać miastu dworzec w stanie surowym, po czym na teren wejdzie wyłoniony wykonawca kolejnego etapu inwestycji i dokończy budowę dworca oraz wykona pozostałą niezbędną infrastrukturę – m.in. zatoki dla autobusów (wcześniej oczywiście zostanie przygotowana dokumentacja tych prac). Od 1 października 2020 r. dworzec powinien już zacząć funkcjonować i obsługiwać pasażerów.

Przypomnijmy, że dworzec zintegrowany będzie łączył w sobie funkcje kolejowego i autobusowego. Dzięki dogodnemu położeniu przy biegnącej wzdłuż linii kolejowej E 65 alei Św. Wojciecha (która w najbliższych latach będzie wydłużana – najpierw do ul. Płockiej, a ostatecznie aż do drogi krajowej nr 7) stanie się ważnym i wygodnym węzłem komunikacyjnym w naszym mieście.

źródło i fot. Urząd Miasta Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

18
KOMENTARZE

avatar
1500
branzysta
Gość
branzysta

Budowa została rozpoczęta zgodnie z ustaleniami. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych powodów które by mogły świadczyć o jakimkolwiek opóznieniu zarówno w kwestii uruchomienia dworca zintegrowanego jak centrum handlowego. Planowana inwestycja nie będzie „betonowym tworem” jak pisze jeden z członków poniższej dyskusji. Powstający budynek będzie nowoczesną bryłą o bardzo atrakcyjnym wyglądzie. Odsyłam do publikacji w prasie branżowej gdzie są szczegółowe wizualizacje inwestycji w Mławie. Całość jest bardzo pozytywnie oceniana zarówno przez architektów, jak specjalistów z dziedziny transportu i handlu.

Anonim
Gość
Anonim

w prasie branżowej to znaczy gdzie?
Nie widzę tam jakichkolwiek drzew, jedynie skrawek trawnika.

Won z Mławy
Gość
Won z Mławy

Kolejny betonowy wytwór jakże teraz w czasie upałów, kłania się brak drzew w mieście, które są sukcesywnie wycinane. Idiotyczne pomysły jeden za drugim.

Pan sprawiedliwy
Gość
Pan sprawiedliwy

Witam alę to sciema, tu chodzi przedewszstkim o centrum chandlowe a nie dworzec dworzec to jest na Wólce w granicach stacji ,Mława Miasto to przystanek osobowy tu żaden pospieszny pociąg się nie zatrzyma powiem wam jak będzie wygladał dworzec na Mława Miasto malutkie pomieszczenie przerobione na poczekalnię i piękna galeria burmistrz zabezpiecza swoja przyszłość użycza grunt,podprowadza komunikcje miejsko mkm plus dojadą ludzie z wioski kolejami mazowieckimi jak na galerie piekna lokalizacja alę trzeba jakoś umotywować inwestycję a dworzec zintegrowany brzmi lepiej niemajacy nic wpolnego z koleją więc proszę się nie ekscytować .
Proszę o komentarz.

mwa
Gość
mwa

A co z obwodnicą zachodnią ? Miała się łączyć z nową 7 i biec wzdłuż torów …

WML....
Gość
WML....

Jaką nowa 7? Nie będzie budowy. Ktoś skutecznie wstrzymuje budowę rękoma np ekologów. Czyżby chodziło o utargi ze stacji paliw i knajp przydrożnych. ? Tylko odcinek mławski nie ma 7. Ależ to wymowne…., nic dodać nic ująć. WSTYD tyle lat. Dziadostwo.

dzidek
Gość
dzidek

No cóż jak widać właściciele, tych stacji, i knajpek maja dobrego obrońcę, widac do brze mu płacą, i interes się kreci.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Drogi gminne w opłakanym stanie, dobrze wyglądają w mieście tylko drogi powiatowe. Opracowywany jest dokument ‚Strategia” a na co ten dokument? Seracz okoszony tylko raz w tym roku. Woda deszczowa zalewa miasto i budynki. Ot i to jest dobre zarządzaniem miastem i budżetem? Ciechanów ściga się sam ze sobą na pomysły rozwoju miasta, a w Mławie nic! Miasto Mława obrasta w dokumenty i zielsko, nawet Lov przy PKS jest zarośnięty i nie widać tam kwiatka.

every
Gość
every

Dworzec zintegrowany… PKP – na perony zasuwaj schodami w górę i w dół, bo windy rzadko kiedy są sprawne, to chore. Dworzec PKP winien być blisko torów, a nie oddzielony od torów ulicą, a jeżeli już to od dworca do peronów winno być przejście podziemne, które ma minimum 2 x mniej schodów niż jest ich na wiadukt. W sumie to dla pasażerów kupujących bilety na tym dworcu zintegrowanym niewielka różnica jak przy obecnym dworcu. Dworzec autobusowy – gdzie będą jeździć autobusy z tego dworca? bo autobusy przelotowe będą i tak zatrzymywały się w centrum przy kościele. Żadna firma nie będzie… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Już to widzę jak pobuduja w rok, ludzie będą siedzieć i czekać na autobus na ławkach w trawie

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Heniek nie wiesz czasami, na jakie autobusy ludzie beda czekać, jak wokół, Mławy PKS sa zlikwidowane, być moze beda to autobusy przelotowe, tylko trzeba będzie zlikwidować przystanek w centrum????

miki
Gość
miki

poza mkm nic tu nie będzie jeździć, po co przelotowy autobus ma jezdzic 25 min po miescie jak na stary pks wpada lub pod ratusz i spowrotem wypada na e7

Bart
Gość
Bart

Będą czekać na autobusy MKM.

Wow
Gość
Wow

Albo przy teżniach

Koleś Bu.....
Gość
Koleś Bu.....

”odda miastu w stanie surowym”. Czy to oznacza, że resztę prac wykona UM?

Tag
Gość
Tag

Tak

Fyt
Gość
Fyt

Aleja Świętego Wojciecha – droga do nikąd ? Jednak nie. Jednak dworzec będzie. Ale w Mławie nic się nie dzieje.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Cuda niewidy. PKS zostal zlikwidowany, ale na dworcu zintegrowanym będą stanowiska dla.autobusów, no proszę, prywaciarze zadowoleni !! — no ale to w ramach P.P.P ktore w Mławie funkcjonuje znakomicie , a firma FABISIAK PRZEWOZY. stanowiska ma jak znalazł.