Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 1 października 2020 ruszy dworzec zintegrowany


Rozpoczęły się prace związane z budową dworca zintegrowanego i centrum handlowego przy alei Św. Wojciecha w Mławie. W środę 12 czerwca br. mieszkańców mógł zaskoczyć widok helikoptera w pobliżu wiaduktu na OKM-ie. To przedstawiciel inwestora przyleciał obejrzeć teren i dopełnić formalności.


Grupa Scotia Sp. z o.o. Płock z siedzibą w Płońsku, która podpisała z Miastem Mława umowę użyczenia działki przy alei Św. Wojciecha do końca września 2020 r., uzyskała już pozwolenie na budowę dworca zintegrowanego w stanie surowym oraz centrum handlowego. Na placu budowy niedawno pojawił się ustawiony przez podwykonawcę kontener. Do 30 czerwca 2020 r. Scotia ma oddać miastu dworzec w stanie surowym, po czym na teren wejdzie wyłoniony wykonawca kolejnego etapu inwestycji i dokończy budowę dworca oraz wykona pozostałą niezbędną infrastrukturę – m.in. zatoki dla autobusów (wcześniej oczywiście zostanie przygotowana dokumentacja tych prac). Od 1 października 2020 r. dworzec powinien już zacząć funkcjonować i obsługiwać pasażerów.

Przypomnijmy, że dworzec zintegrowany będzie łączył w sobie funkcje kolejowego i autobusowego. Dzięki dogodnemu położeniu przy biegnącej wzdłuż linii kolejowej E 65 alei Św. Wojciecha (która w najbliższych latach będzie wydłużana – najpierw do ul. Płockiej, a ostatecznie aż do drogi krajowej nr 7) stanie się ważnym i wygodnym węzłem komunikacyjnym w naszym mieście.

źródło i fot. Urząd Miasta Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
branzysta
branzysta
2 lata temu

Budowa została rozpoczęta zgodnie z ustaleniami. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych powodów które by mogły świadczyć o jakimkolwiek opóznieniu zarówno w kwestii uruchomienia dworca zintegrowanego jak centrum handlowego. Planowana inwestycja nie będzie „betonowym tworem” jak pisze jeden z członków poniższej dyskusji. Powstający budynek będzie nowoczesną bryłą o bardzo atrakcyjnym wyglądzie. Odsyłam do publikacji w prasie branżowej gdzie są szczegółowe wizualizacje inwestycji w Mławie. Całość jest bardzo pozytywnie oceniana zarówno przez architektów, jak specjalistów z dziedziny transportu i handlu.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  branzysta

w prasie branżowej to znaczy gdzie?
Nie widzę tam jakichkolwiek drzew, jedynie skrawek trawnika.

Won z Mławy
Won z Mławy
2 lata temu

Kolejny betonowy wytwór jakże teraz w czasie upałów, kłania się brak drzew w mieście, które są sukcesywnie wycinane. Idiotyczne pomysły jeden za drugim.

Pan sprawiedliwy
Pan sprawiedliwy
2 lata temu

Witam alę to sciema, tu chodzi przedewszstkim o centrum chandlowe a nie dworzec dworzec to jest na Wólce w granicach stacji ,Mława Miasto to przystanek osobowy tu żaden pospieszny pociąg się nie zatrzyma powiem wam jak będzie wygladał dworzec na Mława Miasto malutkie pomieszczenie przerobione na poczekalnię i piękna galeria burmistrz zabezpiecza swoja przyszłość użycza grunt,podprowadza komunikcje miejsko mkm plus dojadą ludzie z wioski kolejami mazowieckimi jak na galerie piekna lokalizacja alę trzeba jakoś umotywować inwestycję a dworzec zintegrowany brzmi lepiej niemajacy nic wpolnego z koleją więc proszę się nie ekscytować .
Proszę o komentarz.

mwa
mwa
2 lata temu

A co z obwodnicą zachodnią ? Miała się łączyć z nową 7 i biec wzdłuż torów …

WML....
WML....
2 lata temu
Reply to  mwa

Jaką nowa 7? Nie będzie budowy. Ktoś skutecznie wstrzymuje budowę rękoma np ekologów. Czyżby chodziło o utargi ze stacji paliw i knajp przydrożnych. ? Tylko odcinek mławski nie ma 7. Ależ to wymowne…., nic dodać nic ująć. WSTYD tyle lat. Dziadostwo.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  WML....

No cóż jak widać właściciele, tych stacji, i knajpek maja dobrego obrońcę, widac do brze mu płacą, i interes się kreci.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Drogi gminne w opłakanym stanie, dobrze wyglądają w mieście tylko drogi powiatowe. Opracowywany jest dokument ‚Strategia” a na co ten dokument? Seracz okoszony tylko raz w tym roku. Woda deszczowa zalewa miasto i budynki. Ot i to jest dobre zarządzaniem miastem i budżetem? Ciechanów ściga się sam ze sobą na pomysły rozwoju miasta, a w Mławie nic! Miasto Mława obrasta w dokumenty i zielsko, nawet Lov przy PKS jest zarośnięty i nie widać tam kwiatka.

every
every
2 lata temu

Dworzec zintegrowany…

PKP – na perony zasuwaj schodami w górę i w dół, bo windy rzadko kiedy są sprawne, to chore. Dworzec PKP winien być blisko torów, a nie oddzielony od torów ulicą, a jeżeli już to od dworca do peronów winno być przejście podziemne, które ma minimum 2 x mniej schodów niż jest ich na wiadukt. W sumie to dla pasażerów kupujących bilety na tym dworcu zintegrowanym niewielka różnica jak przy obecnym dworcu.

Dworzec autobusowy – gdzie będą jeździć autobusy z tego dworca? bo autobusy przelotowe będą i tak zatrzymywały się w centrum przy kościele. Żadna firma nie będzie nadrabiała kilometrów na peryferie miasta, bo tam i tak będzie mniej pasażerów niż z centrum.

Burmistrz robi tylko dobrze dla tego pana z tego helikoptera i dla…, a dla mieszkańców… no cóż jak zwykle.
Liczy się tylko wielki biznes.

Heniek
Heniek
2 lata temu

Już to widzę jak pobuduja w rok, ludzie będą siedzieć i czekać na autobus na ławkach w trawie

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Heniek

Heniek nie wiesz czasami, na jakie autobusy ludzie beda czekać, jak wokół, Mławy PKS sa zlikwidowane, być moze beda to autobusy przelotowe, tylko trzeba będzie zlikwidować przystanek w centrum????

miki
miki
2 lata temu

poza mkm nic tu nie będzie jeździć, po co przelotowy autobus ma jezdzic 25 min po miescie jak na stary pks wpada lub pod ratusz i spowrotem wypada na e7

Bart
Bart
2 lata temu

Będą czekać na autobusy MKM.

Wow
Wow
2 lata temu
Reply to  Heniek

Albo przy teżniach

Koleś Bu.....
Koleś Bu.....
2 lata temu

”odda miastu w stanie surowym”. Czy to oznacza, że resztę prac wykona UM?

Tag
Tag
2 lata temu
Reply to  Koleś Bu.....

Tak

Fyt
Fyt
2 lata temu

Aleja Świętego Wojciecha – droga do nikąd ? Jednak nie. Jednak dworzec będzie. Ale w Mławie nic się nie dzieje.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu

Cuda niewidy. PKS zostal zlikwidowany, ale na dworcu zintegrowanym będą stanowiska dla.autobusów, no proszę, prywaciarze zadowoleni !! — no ale to w ramach P.P.P ktore w Mławie funkcjonuje znakomicie , a firma FABISIAK PRZEWOZY. stanowiska ma jak znalazł.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x