Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Plac zabaw na Wólce ma nową karuzelę


Oddany w czerwcu ubiegłego roku do użytku plac zabaw na Wólce wzbogacił się o nowe urządzenie, a jest to karuzela. To efekt ubiegłorocznego zobowiązania, podjętego przez firmę, której urząd miasta zlecił budowę placu zabaw.

Aby wyjaśnić skąd dodatkowe urządzenie na placu zabaw, wrócić tu należy nieco do historii.

Pomysł urządzenia placu zabaw to inicjatywa wyłącznie obywatelska. Pomysł zagospodarowania zaniedbanego terenu  na Wólce nawiązywać miał do dawnej tradycji: estrady, kina plenerowego i placu zabaw i poparty został największą jak dotąd liczbą podpisów obywatelskich.

Potem była długo trwająca procedura wyboru wykonawcy. Miasto unieważniło pierwszy konkurs, a w drugim ustaliło niezbyt precyzyjne i uznaniowe kryteria oceny. W efekcie jako wykonawcę wybrano firmę Novum ze Szczytna, uznając jej ofertę za bardziej atrakcyjną niż rodzimej mławskiej firmy państwa Ogrodowczyków, rodziców Marcina Ogrodowczyka, pomysłodawcy i autora koncepcji zagospodarowania skweru zlokalizowanego na zaniedbanej części terenu leżącego przy dawnej komorze celnej. Z pierwotnej koncepcji kina plenerowego i fontanny pozostał jedynie plac zabaw. Na domiar złego, prace przy budowie skweru przeciągnęły się o ponad pół roku dłużej niż termin zakreślony w konkursie.

Dziwna historia towarzyszyła też jego otwarciu. Najpierw skwer został dopuszczony do użytku „po cichu”, a dopiero potem było oficjalne otwarcie, na którym zresztą doszło do scysji z niepełnosprawnym wózkowiczem. Ten bowiem zwrócił uwagę, że nawierzchnia alejek poprawiana na dzień przed oficjalnym otwarciem jest nieprzystosowana dla osób niepełnosprawnych. W odpowiedzi przedstawiciel firmy zarzucił wózkowiczowi, że celowo niszczy nawierzchnię. Za te słowa zresztą znacznie później firma musiała przeprosić.

To właśnie podczas oficjalnego otwarcia, rok temu padła deklaracja, że wykonawca zamontuje jeszcze jedno dodatkowe urządzenie. Początkowo miała to być piaskownica dla osób niepełnosprawnych, ostatecznie stanęło jednak na zamontowaniu karuzeli. I tak pod koniec maja wykonawca dotrzymał słowa, a plac zabaw wzbogacił się o dodatkową karuzelę.

Na tym etapie nie wiadomo, czy będzie poprawiana nasypowa nawierzchnia alejek. Jak wiadomo, pozostałe place zabaw w mieście mają nawierzchnie zwarte i elastyczne, nie ma tam więc tego typu zastrzeżeń co na Wólce.  Wólczański skwer nadal objęty jest trzyletnią gwarancją, której udzielił wykonawca. Gwarancja wykonawcy obejmowała  też roczną opiekę nad posadzonymi roślinami.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
Obserwator
Gość
Obserwator

„Jak wiadomo, pozostałe place zabaw w mieście mają nawierzchnie zwarte i elastyczne…” najbardziej zwartą i elastyczną nawierzchnię to ma cześć placu pod zjeżdżalniami na placu przy kortach,

Były
Gość
Były

Ten „Plac zabaw” jest w tym miejscu zupełnie niepotrzebny, bo słabo wykorzystany, źle zlokalizowany z dala od skupisk mieszkaniowych nawet na samej Wólce ! Nietrafiona inwestycja ! Często tam przejeżdżam i obserwuję pustki totalne ! No, ale cóż wygórowane ambicje „Wólczyniaków” ! Bo u nas musi być ! Ciągle pokrzywdzeni i niezadowoleni !

every
Gość
every

To miał być park z estradą i placem zabaw, a nie sam plac zabaw.

Jak to „coś’ powstało to mieszkańcy Wólki zgłosili następny projekt o park.
Sam plac zabaw to normalne, że nie ma racji bytu i pewnie w upały to tam jest jak na przysłowiowej patelni.

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Sluszna uwaga Pani every, ==to mial byc park z estrada, ale jak to u nas bywa plany swoje, i wykonastwo SWOJE, chcieliscie to macie.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Były. Pamietaj o jednym ze WOLCZYNIAKI===to także MLAWIAKI, MIASTO zamiast zrealizować całość tak jak mieszkańcy proponowali, to zrealizowalo na odczepnego tylko plac zabaw, a reszta z planów poczeka, jak Pan Burmistrz będzie miał dobry HUMOR no to zobaczymy !!!

zszokowana
Gość
zszokowana

Dawno nie widziałam tak stronniczego i nieobiektywnego artykułu.

mławianka
Gość
mławianka

Nie widzę tu nic stronniczego. Artykuł podaje tylko fakty,
Gdzie tu widzisz stronniczość?

Jop
Gość
Jop

Ten portal jest taki. Niepełnosprawny wjechał wózkiem i w miejscu kręcił kółkami, dlatego zwrócono uwagę. Portal anty burmistrz… Nie jestem za żadną stroną ale to widać gołym okiem

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Jop. Jak Ci nie odpowiada ten portal, to w dzisjejszych czasach, nie ma z tym problemu, aby znaleźć w sieci to co tylko chwali Pana Burmistrza. Juz samym postem pokazałeś, za którą stroną jesteś, ,nie dziwię się bo jak sie pracuje, u Włodarza, to trzeba pisac tak jaki jest przekaz DNIA.

Papa Smerf
Gość
Papa Smerf

To może niech Pani napisze obiektywny komentarz, bo z tego co można przeczytać w artykule to wszystko się zgadza. Fajnie, że cokolwiek tam powstało, ale mieszkańcy głosowali na zupełnie inny projekt.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

No i fajno. Jak nie widziałaś to zobaczylas !!! Jesli dla Ciebie opisywanie faktów to stronniczość, to gratuluję tego rozumowania,na swoja modle.

też mławianin
Gość
też mławianin