Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Forum Bezpieczeństwa na 100. rocznicę powstania Policji Państwowej


Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mławie uczestniczyli w Północnomazowieckim Forum Bezpieczeństwa. Organizator, mławski wydział Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie oddał w ten sposób hołd polskiej policji w 100-lecie jej istnienia. Patronat nad tym wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Forum rozpoczęło się wystąpieniem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, mł. insp. dr hab. Zbigniewa Mikołajczyka.

W dniu 11 czerwca br. o godz. 11.00 w auli im. Apoloniusza Strzeleckiego w gmachu Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie, Wydziale Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie, ul. Warszawska odbyło się Północnomazowieckie Forum Bezpieczeństwa 2019.

Zgodnie z programem forum odbyły się trzy sesje tematyczne prowadzone przez moderatorów: dr Rafała Bartłomieja Panfila, dr Tomasza Michalczaka oraz dr Arkadiusza Mellera. I Zastępca Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk rozpoczął forum wystąpieniem nt. „Wykorzystania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w myśl założeń koncepcji ruchomych przestrzeni”. W pierwszej sesji przybliżona została historia formacji. Reprezentujący Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy dr Tomasz Sypniewski wystąpił z referatem „Policja Polityczna II RP. Struktura oraz przykłady podejmowanych działań”, dr Arkadiusz Meller z PWSZ w Ciechanowie, przedstawił „Rys historyczny Policji Województwa Śląskiego w latach 1922-1939”, a podinsp. Piotr Mitter z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie – „Ciechanowską Policję Państwową na straży porządku i bezpieczeństwa w okresie międzywojennym”.

Druga część – traktująca o teraźniejszości policji – rozpoczęła się wystąpieniem dr hab. prof. Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Andrzeja J. Kozłowskiego na temat: „Zarządzanie bezpieczeństwem. Uwarunkowania formalne – czynniki warunkujące rzeczywistość”. Po nim głos zabrał nadkom. Dariusz Loraty ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, który przedstawi „Genezę negocjacji w Polsce i na świecie”. Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi, Collegium Civitas reprezentowała dr Agnieszka Bukowska. Wygłosiła ona referat „Czy to sekta? Specyfika zjawiska sekt w Polsce”, natomiast dr Magdalena El Ghamari z Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego, Collegium Civitas omówiła casus Kosowa w referacie na temat misji na Bałkanach.

Trzecią część forum, poświęconą perspektywom polskiej policji, rozpoczął dr Tomasz Michalczak (PWSZ Ciechanów) referatem „Wyzwania i problemy szwedzkiej policji w podejmowaniu interwencji w sferach No-Go”. Po nim głos zabrał Piotr Caliński z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas z materiałem na temat bezpieczeństwa biznesu – współczesne wyzwania dla organów ścigania.

Ponadto prelegentami byli Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Grzegorz Grabowski oraz Grzegorz Cieślak ekspert ds. terroryzmu z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi, Collegium Civitas.

Na zakończenie forum wystąpił dra Rafał Bartłomieja Panfila, Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie, który wygłosi referat „Współpraca dla bezpieczeństwa – o idei Północnomazowieckiego Forum Bezpieczeństwa”.

Rzecznik prasowy z mławskiej komendy wspólnie z oficerami prasowymi z KPP w Ciechanowie i KPP w Płońsku w punkcie profilaktycznym odpowiadali na pytania oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby w policji. Osoby zainteresowane służbą w Policji otrzymywały informacje dotyczące wymagań, jakie należy spełnić oraz zostały poinformowani o procedurze kwalifikacyjnej, aby móc podjąć służbę w szeregach największej formacji mundurowej w kraju.

Komendant Powiatowy Policji w Mławie był współorganizatorem, natomiast burmistrz Mławy członkiem Prezydium Honorowego Północnomazowieckiego Forum Bezpieczeństwa. W tym gronie znaleźli się również komendanci powiatowi policji północnomazowieckich miast, starostowie i rektorzy.

Dziękujemy za zaproszenie oraz pouczające i ciekawe wykłady przeprowadzone przez wykwalifikowanych prelegentów.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500