Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Eksperymenty i doświadczenia dla przedszkolaków i pierwszoklasistów w Grzebsku


W każdym dziecku tkwi naturalna chęć poznawania świata poprzez doświadczanie go. Staje się ono wtedy odkrywcą, naukowcem, który bada, eksperymentuje i zachwyca się efektami swoich dokonań.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


7 czerwca 2019 r. odbyły się w Szkole Filialnej w Grzebsku zajęcia otwarte z udziałem rodziców, których temat brzmiał „Mały naukowiec – eksperymenty i doświadczenia”. Pierwszoklasiści i przedszkolaki z pomocą rodziców wykonywali różnego rodzaju doświadczenia i eksperymenty. Uczniowie tworzyli z mąki ziemniaczanej i innych dodatków ciastolinę oraz slime. Zachwycali się magiczną cieczą newtonowską, która w zależności od nacisku była albo ciałem stałym, albo cieczą. Eksperymenty dotyczyły również wulkanów wytworzonych w butelkach za pomocą octu, barwników i sody. Rozszczepienie barw mogli zaobserwować w doświadczeniu z cukierkami – skittelsami oraz podczas mieszania się kolorowych tuszów w mleku. Wszystkim uczestnikom zajęcia się bardzo podobały, uatrakcyjniły one tradycyjne metody nauczania, wywołały zachwyt i wiele radości.

Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w zajęciach.

źródło i fot. Szkoła Filialna w Grzebsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x