Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławscy policjanci najlepsi na Mazowszu


W kwietniu br. w miejscowości Klwów w powiecie przysuskim odbyły się eliminacje zespołów kryminalistycznych pomiędzy miejskimi i powiatowymi jednostkami Policji garnizonu mazowieckiego. Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nagrodził i pogratulował zwycięzcom.


Zawody odbyły się 16 i 17 kwietnia br. i były wojewódzkimi eliminacjami do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019”. W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego. Zmagania trwały przez 2 dni i wzięło w nich udział 28 zespołów. Każda drużyna liczyła 4 osoby i składała się z policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Zawody były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Każdy zespół po zakończeniu części teoretycznej miał wyznaczony teren do przeprowadzenia czynności na miejscu zdarzenia. Podczas konkursu policjanci musieli się także wykazać umiejętnościami strzeleckimi i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wczoraj w Ciechanowie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Kamil Borkowski nagrodził i pogratulował zwycięzcom. W kategorii policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą oraz policjant dochodzeniowo-śledczy najlepszymi okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Natomiast wśród techników kryminalistyki triumfował policjant z Węgrowa. Pierwsze miejsce spośród policjantów operacyjno-rozpoznawczych zajął funkcjonariusz z pułtuskiej Policji.

W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Mławie. To właśnie policjanci z tej jednostki będą reprezentować garnizon mazowiecki w zmaganiach podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już 25-27 czerwca 2019 w Szkole Policji w Pile.

źródło i fot.: KWP zs. w Radomiu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś
Ktoś
4 lata temu

Super, gratulacje

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x