Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Łukasz Wysocki finalistą XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych


Łukasz Wysocki uczeń klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie został finalistą XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

W eliminacjach, które trwały od listopada do kwietnia wzięło udział 1100 uczniów ze szkół północno-wschodniej Polski. 12 kwietnia odbyła się ostatnia sesja zawodów, podczas których Łukasz walczył już bezpośrednio o indeks wyższej uczelni oraz  tytuł laureata zawodów.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, bo stanęło naprzeciw siebie ponad stu licealistów, bardzo dobrze przygotowanych i obdarzonych inteligencją matematyczną. Łukasz uzyskał tytuł finalisty konkursu, a to uprawnia go do studiowania matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ponieważ Łukasz jest obecnie uczniem klasy II, pilnie przygotowuje się do przyszłorocznej edycji konkursu z nadzieją wywalczenia tytułu laureata.

źródło i fot. I LO

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments