Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwie szkoły średnie skracają lekcje z powodu upałów


Fala upałów, która nie omija też naszego powiatu powoduje, że temperatury panujące w pomieszczeniach wielu instytucji czy urzędów są naprawdę wysokie. Tak również jest w szkołach, które z reguły nie mają żadnej klimatyzacji i w salach od południowej strony czy na piętrach jest temperatura nawet powyżej 30 st. C. Jak dotąd dyrekcja dwóch szkół średnich: Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 3 postanowiła skrócić czas zajęć lekcyjnych i przerw na czas upałów.

W „budowlance” krótsze, 30 minutowe lekcje przedzielone 5-cio minutowymi przerwami obowiązują już od środy aż do piątku, w „tepeeresach” dziś i jutro. Skrócenie zajęć wydaje się tym bardziej uzasadnione, że w szkołach wystawione już są oceny. Ponadto utrzymujące się upały powodują rzeczywiście nawet zasłabnięcia wśród uczniów i nauczycieli i zachodzi potrzeba wzywania pomocy medycznej.

Różne praktyki stosowane są też w instytucjach i urzędach. Niektóre z nich, skracają czas pracy pracownikom, utrzymując nie zmieniony ogólny czas urzędowania. Takie decyzje podejmuje pracodawca, czyli kierownik urzędu. Jak dotąd chyba największa demokracja panuje w ratuszu, tu bowiem według rzecznika prasowego takie decyzje podejmują naczelnicy wydziałów.

– Urząd Miasta Mława nie skrócił pracownikom urzędu czasu pracy, natomiast ze względu na panujące upały i fakt, że w niektórych pomieszczeniach biurowych panuje bardzo wysoka temperatura, burmistrz Sławomir Kowalewski zdecydował, że osoby, które niekorzystnie znoszą takie warunki mogą mieć skrócony czas pracy. Decyzje w tej sprawie podejmują indywidualnie naczelnicy wydziałów – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Joanna
Gość
Joanna

A w podstawówkach małe dzieci uczą się normalnie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

taka decyzja dyrekcji

Katarzyna
Gość
Katarzyna

W 6 też są skrócone lekcje i przerwy 5 minutowe