Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

II miejsce Kamili Świniarskiej w konkursie „Niepodległa. Bohaterowie i Miejsca Pamięci”


W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie wręczono nagrody uczestnikom konkursu „NIEPODLEGŁA. BOHATEROWIE I MIEJSCA PAMIĘCI”.Zespół Szkół nr 1 reprezentowała Kamila Świniarska z klasy I Technikum Ochrony Środowiska.


Uczennica zdobyła II nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych. W pracy konkursowej podjęła się analizy wydarzeń, które miały miejsce w Strzegowie, krótko przed odzyskaniem niepodległości 1918 roku a związane były z brawurową akcją żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej: Jana Floty, Czesława Luksa, Jana Nitowskiego, Bernarda Olszewskiego i Jana Tarnowskiego. Szczątki bohaterów spoczywają na cmentarzu parafialnym w Mławie. Kamila ukazała w swojej pracy wielką determinację i heroizm młodych Strzegowian w walce o niepodległą Polskę.

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku dla minionych pokoleń, umiłowanie rodzimej historii, tradycji, postaci i wydarzeń związanych z naszym regionem i ich wpływu na odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. W konkursie wzięło udział 65 uczniów szkół z Północnego Mazowsza.

Gratulujemy Kamili sukcesu, a pani Ewie Wiącek przygotowania uczennicy do konkursu.

źródło i fot. ZS nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x