Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

19 czerwca wybory do Mławskiej Rady Seniorów


Zgodnie ze statutem Mławskiej Rady Seniorów Burmistrz Miasta Mława ogłosił wybory do Mławskiej Rady Seniorów II kadencji. Na kandydatów do rady głosować może każdy mieszkaniec Mławy, który posiada czynne prawo wyborcze i przyjdzie na zebranie wyborcze. Niezbędny będzie dowód osobisty.

Głosowanie odbędzie się w dniu 19 czerwca 2019 r. (środa) na zebraniu wyborczym w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie, ul. Stary Rynek 13 od godz. 16.30.

Wybór członków Rady następuje poprzez oddanie głosu na karcie do głosowania, wydanej za okazaniem dowodu osobistego.

Karta do głosowania obejmuje wykaz kandydatów do Rady oraz pieczęć Urzędu. Karty do głosownia przygotowuje Burmistrz. Głos oddany na innej karcie, niż ustalony wzór, jest nieważny.

Na karcie do głosowania każda osoba uprawniona może oddać ważny głos maksymalnie na pięć osób. Dopuszczalne jest zagłosowanie na mniej niż pięć osób.

W przypadku gdy głosujący odda głos na więcej niż pięć osób, kartę do głosowania uznaje się za nieważną. Nieważnych kart do głosowania  nie bierze się pod uwagę przy ustalaniu wyników głosowania.

Do Rady na zebraniu wyborczym wybranych zostaje do 15 osób, którzy w głosowaniu  otrzymali kolejno największą liczbę głosów.

W przypadku gdy kilku kandydatów do Rady uzyska równą liczbę głosów, ale nie powoduje to przekroczenia limitu, wszystkie osoby  wybrane w ten sposób uzyskują status członka Rady.

Porządek zebrania wyborczego:

  1. Wybór Przewodniczącego zebrania  wyborczego;
  2. Przedstawienie kandydatów;
  3. Wybór Komisji Skrutacyjnej;
  4. Wydanie kart do głosowania;
  5. Głosowanie na kandydatów na członków Mławskiej Rady  Seniora II kadencji;
  6. Zliczenie głosów;
  7. Podanie informacji o wynikach wyborów;
  8. Zamknięcie zebrania wyborczego.

Informacja o kandydatach zgłoszonych do Mławskiej Rady Seniorów II kadencji zawarta w formularzach zgłoszeniowych:

Barbra Bartkowska
Od wielu lat uczestniczy w spotkaniach Klubu Seniora „Milonga” i aktywnie pomaga w ich organizacji. Członek Mławskiej Rady Seniora I kadencji.

Bogusław Bartkowski
Od kilkunastu lat należy do organizacji związanych z działalnością seniorów (kluby, sekcje seniorów w Miejskim Domu Kultury). Obecnie w grupie doradczej przy klubie – sekcji Seniorów w MDK. Był członkiem Mławskiej Rady Seniora I kadencji.

Jerzy Grzebski
Wieloletni opiekun Klubu Seniora „Milonga” działającego przy  Miejskim Domu Kultury w Mławie. Przewodniczący Mławskiej Rady Seniorów I kadencji. Organizator szeregu działań na rzecz seniorów.

Teresa Lis
Należy do Klubu Seniora przy Miejskim Domu Kultury w Mławie. Jest zaangażowana we wszystkie działania klubu. Działa w Grupie Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława. Uczęszcza również na zajęcia florystyczne dla seniorów w MDK.

Leszek Masacz
Aktywnie pomaga w organizacji spotkań Klubu Seniora „Milonga”, działającego przy Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Barbara Przybyszewska
Od 5 lat pełni funkcję   Zastępcy Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Mława. Bierze czynny udział w pracach Zarządu. Uczestniczyła w szkoleniach, które miały na celu utworzenie Mławskiej Rady Seniorów. W poprzedniej kadencji rady była Zastępcą Przewodniczącego Mławskiej Rady Seniorów.

Sławomir Zabielski
Aktywny członek Klubu Seniora „Milonga” działającego przy Miejskim Domu Kultury w Mławie. Uczestniczy również w zajęciach chóru „Cantare”, który koncertuje nie tylko w Mławie, ale i w innych miastach.

Małgorzata Zakrzewska
Prowadzi zajęcia florystyczne dla seniorów w Miejskim  Domu Kultury w Mławie. Dla członków grupy organizuje wyjazdy na wystawy florystyczne wraz ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Organizuje również bezpłatne warsztaty florystyczne prowadzone przez mistrzów florystycznych oraz plenery w celu poznania roślinności niezbędnej do przygotowania kompozycji kwiatowych.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonim
Gość
Anonim

Kiedy Burmistrz Miasta Mława ogłosi wybory do Mławskiej Rady Młodzieżowej?
Czy w tym mieście prawo do głosu przysługuje tylko leciwym dziadkom?

Tylko niech to będzie ogłoszenie widoczne dla każdego mławianina, może wybrać kandydatów na zebraniach osiedlowych?
Nie tak jak w tym przypadku w klubie Milonga, bo klub Milonga to nie są wszyscy mławscy seniorzy. Co to za przedstawicielstwo.

Dociekliwy
Gość
Dociekliwy

Małżeństwo B. to niech się zajmie tańcami w parku, bo to najlepiej im wychodzi.
Następni kandydaci, którzy będą włazić po palcu w t… JE.
Kto zgłaszał tych kandydatów do rady?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To jest prawda tylko park.

dzidek
Gość
dzidek

Dociekliwy—jesteś w błędzie chyba tylko dlatego że nie ma CĘ na tej liście. BO MAŁŻEŃSTWO BARBARA I BOGUSŁAW BARTKOWSCY, —JAK NIKT NA TEJ LIŚCIE ZASŁUGUJE NA TO ABY REPREZENTOWAĆ SENIORÓW MLAWSKICH, ICH OTWARTOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE JEST GODNA PODZIWU !!! jednak pozostaje otwarte pytanie kto zgłaszał, tych kandydatów do Rady, bo wielu to pracownicy DOMU KULTURY.???? a może w tym przypadku specjalista od Ratuszowej propagandy odpowie nam SENIOROM, jak przebiegał wybór tych kandydatów.

Dociekliwy
Gość
Dociekliwy

Dzidek, to Ty nie masz racji. Widocznie nie znasz poglądów tych państwa. Ja wiem, bo wiem jak bardzo” Brodacz” popiera JE. Znam jego komentarze na portalach i fb sprzed wyborów i wiem że tak samo jak i pozostali kandydaci (co mi uświadomiłeś) jest wielkim sympatykiem JE.
Kandydatów do rady wybierał widocznie ratusz – ot jak przedstawia się działalność rady seniorów – tak samo jak działalność rady miasta.

Rozczarowany
Gość
Rozczarowany

Dociekliwy- masz rację. Pan B. jedynie do tańców się nadaje. Jego wypowiedzi sięgają dna, no ale cóż demencja starcza z która nie moze się pogodzić i brnie tam, gdzie go nikt nie chce.

dzidek
Gość
dzidek

Panowie. Dociekliwy i Rozczarowany, wasze posty MNIE powalaja, a dd to dlatego ze piszac je brak wam jakiejkolwiek obiektywizmu. Kiesdy przestaniecie pisac takie bzdury: j s kis Pan B. Jakiś JE, przecie ci ludzie sa ludzmi wolnymi czego się boicie aby wymieniac ich nazwiska, nie badzcie tchórzami, śmiało i odwarznie, bo te wasze wypowiedzi właśnie siegaja DNA, bo swymi yekstami obrazacie Barbarę i Boguslawa, JA piszacy chcialbym mieć te ich lata i taka werwe. Ci Panstwo, mają w sobie wiecej zycia i aktywnosi,.niz wy razem wzięci,a to dlatego ze popotraficie tylko DRWIC, z ludzi ktorzy bedac emerytami, chcą byc aktywni… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Dzidek poglądy ci się zmieniły? czy demencja?

dzidek
Gość
dzidek

Anonim==chcesz robić za wszechwiedzocego, ale jesteś bardzo naiwny, Ja nie jestem z tych co szybko na potrzeby chwili zmieniaja poglady, bym musial być Tobą, ale ja nie jestem taki naiwny, jak TY, demencja mnie jeszcze nie grozi, a moje poglady , sa stabilne,.od ponad 30 lat, i dlatego pozwalam SOBIE pisać, to co myślę, a nie pod dyktando, albo z kartki. Z wiekszisci postów,pisanych przez „uczonych inaczej” , jasno wynika ze nie mozecie się pogodzić, ze emeryci, chcą jeszcze ze swą wiedzą przydac sie innym, Tobie,anonim,dociekliwemu,czy rozczarowanemu ===to bardzo przeszkadza, Ja czy tez Panstwo Bartkowscy, nie musimy sluchac, Waszych wypocin,… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

Anonim,strzelasz kulą w plot, ani to ani to==/pisze i komentuję, bo mam juz dość tych waszych wypocin, i bzdur, bo to przechodzi ludzkie pojęcie, aby takie brednie wypisywać.

Dociekliwy
Gość
Dociekliwy

To nie chodzi o to że ma demencję i czy ją ma nie wiem, ale jest to po prostu człowiek JE tak jak i pozostali.
Dlaczego kandydatów do owej rady wybrano tylko z osób zatrudniony w MDK i osób zrzeszonych przy MDK, przecież jest jeszcze inny klub seniorów.

dzidek
Gość
dzidek

W Mławie, jest Seniorów, kilka tysiecy, nie tylko ci zrzeszeni w klubach Seniora.A ten wybór, jest pod dyktando Burmistrza, ktory jak widac, nie lubi ludzi akrywnych tylko raczej spolegliwych, dla ktorych, urządza w wynjetym lokalu DZIENNY POBYT DLA SENIORÓW??===tylko prawdopodobnie, ta impreza ogloszenia i ta wycieczka ktora byla przed wyboramy, byla na pokaz, a z.tej incjatywy, zostsly tylko plany. I tak Seniorzy dali sie oszukać== no ALE zobaczymy co bedzie dalej, teżenie,buduja się juz 2 lata , to może, ale ci tam snuc przemyślenia, jak wladza i tak zrobi co bedzie chciała.

Mławianka
Gość
Mławianka

Rozczarowany jesteś na pewno bo pachniesz wiochą i nie znasz mieszkańców miasta Mławy. Ja znam Pana B. i prawdopodobnie ze swoim ptasim rozumkiem nie dorastasz temu Panu do pięt. Z nim można na każdy temat porozmawiać ,a sądząc po twojej wypowiedzi jesteś tylko złośliwym kretynem. Wyłącz się z tymi złośliwymi komentarzami. Tego Pana jego kandydaturę zgłosili seniorzy członkowie klubu Milonga. I jak jego znam w pełni na to zasługuje. To że bierze czynny udział w spotkaniach tanecznych to tylko świadczy o tym że dobrze zna ożywiony obyczaj dawnej Mlawy lat50-60. To jest prawdziwy mławianin znający dawną i obecną Mławę i… Czytaj więcej »