Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tragedia nad wodą. Utonął 15-letni chłopiec 


fot. ilustracyjne


W sobotnie południe, w miejscowości Pałuki (gm. Opinogóra Górna) doszło do tragicznego zdarzenia. W stawie utonął 15-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Chłopaka nie udało się uratować pomimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji. Policja zwraca się z prośbą do wszystkich osób korzystających z kąpieli wodnych o zachowanie rozsądku i ostrożność. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 12:00. Dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w stawie w miejscowości Pałuki topi się chłopiec. Dyżurny na miejsce skierował znajdujący się w pobliżu miejscowości patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce dwóch mężczyzn już przeszukiwało zbiornik wodny, jednak na powierzchni lustra wody nie było widać tonącego chłopca. Policjanci również natychmiast weszli do stawu, jednak poszukiwania były utrudnione z uwagi na głębokość wody. Po kilku minutach na miejsce dojechała załoga straży pożarnej oraz karetka pogotowia. Po kilku minutach odnaleziono ciało chłopca, który był nieprzytomny. Niestety pomimo podjętej reanimacji, 15-latka nie udało się uratować.

Policja Apeluje !!!

Wielu tragedii, do których dochodzi nad akwenami wodnymi można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie zapominajmy również o tym, aby:
·        nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu – najczęściej toną osoby pijane;
·        nie kąpać się zaraz po jedzeniu – powinno się odczekać przynajmniej godzinę;
·        nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu – może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;
·        po wejściu do wody wpierw schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy;
·        nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły;
·        nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
·        nie skakać do wody z dużej wysokości – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa;
·        dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok;
·        podczas skurczu mięśni nie wpadać w panikę. Kiedy coś takiego nam się przydarzy starajmy się wezwać pomoc, jeśli jest ktoś w pobliżu. Jeśli nie ma nikogo takiego, należy położyć się na plecach, spokojnie oddychać, zgiąć stopę w stawie skokowym i mocno przyciągając ją do siebie wyprostować nogę w kolanie i starać się dopłynąć powoli do brzegu.
Tylko przestrzegając tych podstawowych zasada możemy sprawić aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x