Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sanktuarium w Ratowie zaprasza na IX Dni Świętego Antoniego


Dni Świętego Antoniego organizowane są przez sanktuarium w Ratowie od dziewięciu lat. Poza najważniejszymi uroczystościami odpustowymi ku czci Patrona,  w programie przewidziano zwiedzanie zabytkowego kompleksu, koncerty, żywe lekcje historii. Dni zakończą Ratowskie Spotkania Patriotyczne, wraz z plenerowym widowiskiem historycznym „Ratowo 1920”.


 Dni św. Antoniego rozpoczną się w środę, 12 czerwca, o godz. 18.00 uroczystymi nieszporami.

W czwartek, 13 czerwca, o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył ksiądz biskup Roman Marcinkowski. Zarówno po nieszporach jak i po sumie tradycyjnie nastąpi poświęcenie lilii i chlebków św. Antoniego.

Na sobotę 15 czerwca o godz. 16.30 zaplanowano uroczystą mszę św. dziękczynną za ukończenie renowacji zespołu klasztornego pod przewodnictwem biskupa płockiego, bezpośrednio po której nastąpi poświęcenie otworzonego po remoncie skrzydła Ostoi św. Antoniego. Na zakończenie uroczystości, o godz. 18.00 spadkobiercy tradycji 2-go Szwadronu Mławskiego 4-go Pułku Ułanów Zaniemeńskich zaprezentują pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego w 100-lecie utworzenia szwadronu w powiecie mławskim.

W niedzielę 16 czerwca odbędą się IX Ratowskie Spotkania Patriotyczne. Uroczystości zainaugurowane zostaną o godz. 12.00 mszą św. w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem rektora sanktuarium, ks. Bogdana Pawłowskiego. Na godzinę 13.00 zaplanowano koncert „Białe róże”, w wykonaniu Chóru Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach, pod dyrekcją Sławomira Trochonowicza, o godz. 14.00 zaprezentowane zostaną pokazy musztry i wyszkolenia kawaleryjskiego w wykonaniu członków stowarzyszenia Krechowiacy oraz jeźdźców ze stajni Tarpan. Natomiast na godzinę 15.00 przewidziano główną atrakcję pikniku, potyczkę kawaleryjską – plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”.

– Dni św. Antoniego to szczególny czas modlitwy, czerpnia z łask Bożych za wstawiennictwem Patrona, ale również rodzinnego odpoczynku, zatopienia się w historię. W tym roku dodatkowo świętować będziemy 100-lecie utworzenia w powiecie mławskim 2-Szwadronu 4-go Pułku Ułanów Zaniemeńskich oraz zaprosimy odwiedzających do odnowionej części zespołu klasztornego – zaprasza ks. kan. Bogdan Pawłowski, rektor ratowskiego sanktuarium.

Źródło i fot.: Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x