Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Są młodzi czytelnicy w Uniszkach Zawadzkich


W tym roku już po raz czwarty Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.


Szkolne spotkanie na boisku stało się również miejscem na podsumowanie innowacji pedagogicznej pt. „Starszy kolego, przeczytaj mi coś nowego”. W ciągu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas starszych czytali młodszym książki z listy nagrodzonych i wyróżnionych w Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Głównym celem ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym. Akcja ma  motywować uczniów, którzy czytanie książki wciąż traktują jako przykry obowiązek.  Co roku liczba uczestników akcji zwiększa się. W ubiegłym roku do wspólnego czytania w Polsce przystąpiło 406 825 uczestników.

źródło i fot. SP Uniszki Zawadzkie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka
mieszkanka
4 lata temu

Świetnie. Tylko dlaczego dyrekcja szkoły chce się pozbyć filii biblioteki publicznej z budynku? W ten sposób ogranicza się naszym dzieciakom dostęp do książek. Nie rozumiem tego.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x