Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ulica Studzieniec doraźnie wyremontowanaNawierzchnia ulicy Studzieniec była w bardzo złym stanie technicznym. Aby zatrzymać proces degradacji jezdni, w ramach bieżącego utrzymania dróg, trakt ten został pokryty cienką warstwą asfaltu. Prace nad docelową, pełną przebudową tej drogi już trwają.

Remont nawierzchni jezdni w ulicy Studzieniec wykonywany został przy użyciu betonu asfaltowego drobnoziarnistego, którego cienką warstwę ułożono na całej szerokości jezdni, na wcześniej skropionym emulsją asfaltową podłożu. Remont tej ulicy nie miał na celu poprawy spadków poprzecznych jezdni ani poprawy jej równości. Wykonywany został w celu zabezpieczenia przed wypadaniem fragmentów zdegradowanego asfaltu.

Nawierzchnia tej ulicy została ułożona przez Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe MPDM Sp. z o.o. w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych na rok 2019. Nie jest to zadanie realizowane w procesie inwestycyjnym, a przeprowadzone roboty nie są docelowymi – miasto przygotowuje się do gruntownej przebudowy „Studzieńca”. Trwają w tej chwili prace projektowe. W założeniach do koncepcji przewidujemy tam przebudowę jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej. Projektant przygotowuje obecnie koncepcję, po jej akceptacji rozpocznie prace nad dokumentacją techniczną. Zgodnie z podpisaną umową ma czas na jej wykonanie czas do końca września 2019 r.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x