Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rypin. 46-letni mężczyzna porąbał  siekierą ołtarz


Jak podaje Gość.pl Płocki do zdarzenia doszło w sobotę 8 czerwca podczas Mszy św. rozpoczynającej się o 7.00. 46-letni mężczyzna wybiegł spośród zgromadzonych w kościele z siekierą i uderzył kilka razy w ołtarz, powodując jego uszkodzenie.

Mężczyzna szybko został powstrzymany przez wiernych, a następnie przekazany w ręce policji – poinformowała asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

– Wydarzyło się to w czasie Komunii św. Mężczyzna wraz z innymi wiernym zbliżył się do ołtarza. W pewnej chwili szybko przemieścił się do prezbiterium, wyjął siekierę i kilkoma uderzeniami uszkodził mensę marmurowego ołtarza, kielich mszalny, Mszał, ampułki i lichtarze. Gdy próbowała go zatrzymać siostra zakrystianka, zaczął wykrzykiwać, grożąc jej – opisuje całe zdarzenie ks. proboszcz Andrzej Krasiński.

Mężczyzna, mieszkaniec Rypina, skądinąd znany już z niezrównoważonych zachowań, został zatrzymany przez wiernych i oddany policji. Został również zbadany przez lekarza i skierowany na dalszą obserwację do szpitala psychiatrycznego.

– Jeśli się teraz przyjrzeć temu ołtarzowi, to wymownie przypomina on jakby poranione ciało, wiele mówi także rozbity kielich i uszkodzony Mszał… Przez całą niedzielę będziemy śpiewać suplikacje jako wyraz przebłagania za ten świętokradczy czyn dokonany w naszym kościele – mówi ks. Krasiński, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Rypinie.

źródło i fot. Gość.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
ala
Gość
ala

na pewno działacz lgbt