Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Los Companieros rozpoczął letnie koncerty w Mławie


Indiański zespół „Los Companieros” przywitał mieszkańców Mławy na pierwszym z cyklu letnich koncertów organizowanych przez Miejski Dom Kultury na estradzie w parku.


W słoneczne, niedzielne popołudnie muzycy ubrani w charakterystyczne, kolorowe poncza i posługujący się zrozumiałą polszczyzną w zapowiedziach, przenieśli słuchaczy w odległe geograficznie obszary Peru, Boliwii i Ekwadoru.  Piosenki śpiewane w języku hiszpańskim i quechua ukazują całe bogactwo i egzotykę kraju, z którego pochodzą wykonawcy. Los Companieros zagrali oczywiście na tradycyjnych południowoamerykańskich instrumentach fletni pana Zamponia, grzechotek, charango czy bębenkach.

Wśród znanych wszystkim melodii nie zabrakło piosenki El Condor Pasa, czyli lotu kondora a także innych piosenek folkloru peruwiańskiego, bądź tradycyjnych utworów z Ameryki Południowej.

JK

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x