Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kamil Przybyszewski przewodniczącym zarządu osiedla nr 8 na kolejną kadencję


Kamil Przybyszewski, Damian Ochnik i Małgorzata Zieliński, to nowy zarząd osiedla nr 8 Obrońców Mławy, a jego przewodniczącym na kolejną kadencję został wybrany miażdżącą większością głosów Kamil Przybyszewski. Taką decyzję podjęli mieszkańcy osiedla na wczorajszym zebraniu wyborczym.

Miasto Mława podzielone jest na 15 jednostek pomocniczych – osiedli. Wczorajsze wybory przewodniczącego i zarządu osiedla nr 8 rozpoczynają serię wyborów zarządów tych jednostek, na następną, czteroletnią kadencję.

Procedura wyborów przewiduje oddzielny wybór przewodniczącego zarządu osiedla, potem określenia z ilu osób będzie składał się zarząd i wybór jego członków. Same wybory poprzedza sprawozdanie z działalności przewodniczącego i zarządu w minionej kadencji.

O funkcję przewodniczącego zarządu nr 8 ubiegała się dwójka kandydatów: Elżbieta Tomaszewska i Kamil Przybyszewski. W tajnym głosowaniu Elżbieta Tomaszewska otrzymała 4 głosy, zaś Kamil Przybyszewski 24.

Również nie było kłopotu z wyborem nowego składu zarządu. Mieszkańcy osiedla postanowili, że będzie on trzyosobowy (wraz z przewodniczącym).O miejsce w zarządzie ubiegali się Teresa Archacka, Damian Ochelski i Małgorzata Zielińska. W wyniku tajnego głosowania do zarządu wybrani zostali Damian Ochelski i Małgorzata Zielińska.

Stary-nowy przewodniczący był niewątpliwie jednym z najaktywniejszych przewodniczących minionej kadencji. Zabierał głos nie tylko w sprawach dotyczących wyłącznie jego osiedla, ale również zgłaszał problemy i stawiał pytania na sesjach rady miasta, które czasem sprawiały sporo kłopotu władzom. Dość tu wspomnieć wnioski o obniżenie diet radnym, czy podwyższenia bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów. Trzeba tu też przypomnieć zaangażowanie w budżety obywatelskie, dzięki któremu na Wólce powstał skwer, a docelowo ma powstać też tężnia solankowa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

22
KOMENTARZE

avatar
1500
Piotr
Gość
Piotr

Potrafi gadac tylko gadac i stac w pierwszym szeregu z pisowcami.Z gadania to wielkie g….. wyjdzie.Osobiscie nie trawie goscia.Tzw lizus

Mławianka
Gość
Mławianka

Jak takich ludzi będziemy wybierać to daleko nie zajdziemy. Szok, co ten pan sobą reprezentuje? W głowie siano, gada w kółko to samo, komentarze na fb-dno totalne. Boże widzisz i nie grzmisz…

dzidek
Gość
dzidek

Ja to widzę,i strasznie się dziwię, ze w naszym miescie mamy jeszcze takie MLAWIANKI==ktore sobą reprezentują takie DNO TOTALNE JAK PANI, pewnie mieszkancy nie chcieli wybrac takiej mądrości, bo bali się ze moze im przynieść tylko WSTYD.Szanowna Pani jak ma Pani w głowie SIANO TO PROSZĘ SZYBKO SKONTAKTOWAC
SIĘ Z BOCIANEM, ON POMOŻE. Jednak ten BÓG, POSKAPIL PANI ROZUMU!!, i zamiast rozumu, podarowal Pani siano i pustkę w glowie

Oburzona
Gość
Oburzona

Ja tu czegoś w tym cyrku nie rozumiem. Jak to możliwe że ten człowiek ze swoim organistą oczerniają szkole nr 4 na swoim portaliku internetowym i profilu społecznościowym narażając na pośmiewisko dyrekcje i nauczycieli a szkoła użycza mu sal do spotkań? Taki ktoś powinien już dawno szukać sobie innej mety na posiadówki.

dzidek
Gość
dzidek

Proszę Oburzonej==nie musi Pani rozumieć, wystarczy z uwagą czytać, i obserwować jednoczesnie wyciagajac prawidlowe wnioski, widocznie slusznie opisuja sytuację w 4 skoro nie mieli problemu z salą na spotkanie, raczej to Pani naraza się na posmiewisko,piszac takie posty, w ktory h nie wiadomo o co chodzi??

no tak
Gość
no tak

kamilku jeden albo organisto, każdy z odrobiną rozumu wie jak jest i że za takie wyśmiewanie szkoły nauczycieli i dyrekcji, „bohater” tego artykułu powinien szukać sobie innej sali obrad. Na zdrowy rozsądek. Ale co jest grane? To wie tylko bohater i osoba użyczająca sali.

Echo
Gość
Echo

Lepiej być przy boku Organisty, niż przy boku komunisty!
Potrzeba nam młodych ludzi, którzy najmniejsze zło wypatrzą! Pracują razem z lokalną społecznodziałają na rzecz potrzeb naszego miasta…I nie jeden raz to udowodnili… Wykorzystują swoje możliwości, aby zmieniać świat na LEPSZY – KTO ZA DARMO CHCE PRACOWAĆ DLA DOBRA OGÓŁU?

Jurek Jankowski
Gość
Jurek Jankowski

Jakie za darmo???

dzidek
Gość
dzidek

Jurek nie zadawaj glupich pytań—to ile tej kasy placisz Panu Kamilowi??—jesli nie wiesz, to zgłoś się do tej Pani z biura RADY to udzieli ci odpowiedzi, by zaspokoić Twoja i nie tylko CIEKAWOŚĆ.

dzidek
Gość
dzidek

BRAWO!!# PANIE Kamilu, proszę TRZYMAĆ swą aktywność jak najdłużej, a ci ktorym to przeszkadza, niech się sami wezma do roboty i pokażą co potrafią.WPanskim działaniu najwazniejsza jest ocena mieszkańców.

Jurek Jankowski
Gość
Jurek Jankowski

Inny też jest aktywny

Jurek Jankowski
Gość
Jurek Jankowski

Jest aktywnym, podobnie jak inny przewodniczący

Anonim2
Gość
Anonim2

Panie Przewodniczący – brak informacji na temat spotkania… A chciałam być. Może by tak strone www zrobić?

aktywna
Gość
aktywna

Gratulacje!!! Takich aktywnych ludzi Mława potrzebuje. Władza musi czuć oddech na plecach osób takich jak p. Kamil.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Gdzie ty widzisz jego aktywnosc? Co on dobrego zrobil dla osiedla. Duzo gada i to ciagle to samo a efektow zadnych. Za robote nierob niech sie wezmie. Co zrobil chociazby dla uratowania MKD w Mlawie. Nic.

dzidek
Gość
dzidek

O Jarząbek– to nie pot ten adres te pretensje, zgłoś sie z tym do Dyr. KOLEI, TO CI DOBRZE WYTŁUMACZĄ albo do Burmistrza JA NIC NIE MOGĘ Kowalewskiego.A na przyszłość,.nie nazywaj kogoś NIEROBEM skoro sam nim jesteś

Anonim
Gość
Anonim

To, że Kamil P. jest aktywnym przewodniczącym to dobrze, tylko szkoda, że mu już woda sodowa uderzyła do głowy oraz że jest przybocznym pewnego redaktorka-organisty.

dzidek
Gość
dzidek

Gratuluję,!!poniwnego wyboru, i życzę sukcesów, w dalszej pracy na rzecz lokalnej społeczności, i nie tylko, aby Panskie incjatywy, dotyczyly także WSZYSTKICH. mlawian. Panski wybór, i ilosc mieszkańców osiedla na zebraniu, swiadczy o tym ze jest Pan akceptowany i wspierany bardzo mocno przez swoich wyborców. Pan Kamil ANONIMIE, nie jest zadnym przybocznym, po prostu jego praca pega na wspoldzialaniu, nie tylko z redaktorkiem , ale także ze wszystkimi mieszkancami osiedla. Panie Kamilu, proszę nie przerażać się takimi postami, zawistnikow, w naszym srodowisku jest sporo, bo im lepiej, i ŁATWIEJ jest krytykowac niż samemu zakasac rekawy.

Anonim
Gość
Anonim

Dzidek, nie chwal tak tego człowieka, bo nie znasz go osobiście. Jemu naprawdę woda sodowa uderzyła do głowy, a szkoda, bo naprawdę dużo robi społecznie. Stał się tak samo chamski jak jego kolega organista.

xawery
Gość
xawery

Ludzi o których piszesz oceniając KAMILA , że są chamscy===powinieneś szukać w środowisku swoich znajomych, a z pewnością ich znajdziesz. A czy ten PAN o którym piszecie ” redaktor organista”– to jest bezimienny.??? A jednak nie po to został stworzony w RATUSZU WYDZIAŁ PROPAGANDY– na którego czele postawiono, „WYBITNĄ FOTOGRAF” Panią GRZYWACZ, —-no i mamy efekty, sypią się teksty, na ludzi z incjatywą, aby za bardzo się nie wychylali, i nie stwarzali problemów Ratuszowej Władzy.

Anonim
Gość
Anonim

Nie mam nic wspólnego z ratuszem, jeśli o tym mowa, ale widzę co P. Kamil pisze na fb i w jakim stylu się wypowiada – to wystarczy. Przecież nie zarzucam mu braku działalności na rzecz mieszkańców, ale… chamstwo. Cóż z kim kto przestaje takim się staje. Uważam, ze powinien popracować trochę nad swoimi relacjami z innymi ludźmi i również poprawić swój styl.

Wwww
Gość
Wwww

Ty anonim, a Ty nie jesteś przybocznym tzw głowy miasta? Ten przynajmniej jest aktywny. Chyba komus tu żal coś ściska…. zacznij robić coś pożytecznego dla mieszkańców i miasta a nie ganiac z aparatem i lansowac się bez powodu.