Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ustawiono znak ograniczenia, ale nikt się nie stosuje


Ulica Nowa to oprócz Marszałkowskiej i apba Nowowiejskiego główny szlak komunikacyjny w kierunku dużych firm dzielnicy przemysłowej. Dziennie przejeżdżają tamtędy tysiące pojazdów, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Teraz jednak jeżdżący tamtędy kierowcy mają problem.

– Proszę podjechać na ul. Nową i zobaczyć jak została wykonana nawierzchnia… Jakaś masakra. Ustawiony znak ograniczenia do 30, ale nikt się nie stosuje – pisze do redakcji jeden z kierowców.

Przypomnijmy, w ulicy Nowej w ostatnim czasie wykonywana była na zlecenie urzędu miasta przebudowa kanalizacji sanitarnej. Obowiązkiem wykonawcy tych robót było przywrócenie nawierzchni ulicy do stanu pierwotnego. W praktyce wygląda to tak, że na wycięty fragment pasa jezdni położona jest nakładka z masy bitumicznej. Jednak nawet w przypadku dobrze zagęszczonego gruntu w wykopach bywa, że nawierzchnia nie jest już taka jak pierwotnie, a na pewno nie stanowi już jednolitej powierzchni. W tej sytuacji służby drogowe mają dwa wyjścia: Abo położyć nową warstwę bitumiczną, albo ratować istniejącą nawierzchnię poprzez powierzchniowe utrwalanie emulsją i posypanie grysem. To ostatnie rozwiązanie właśnie zastosowano na ulicy Nowej – cała powierzchnia ulicy została dwukrotnie zakonserwowana emulsją i wysypana najpierw drobnym, potem grubszym grysem.

– To utrudnienie potrwa około 2 tygodni. Posypanie grysem wynika z technologii, chodzi o to, by koła samochodów nie odrywały z powierzchni emulsji, a grys został w nią wprasowany. Potem nadmiar grysu spadnie i będzie z ulicy zamieciony. Jeżeli pojazdy poruszają się z prędkością 30-40 km/h nic się nie dzieje – tłumaczy Leszek Ślubowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
PZU
Gość
PZU

Zapraszam wszystkich kto chce za darmo blacharkę poprawić w samochodzie ul . Wójtostwo od ul. Żwirki do ul. Ks. Skargi jest jedno kierunkowa wszystkich co jadą pod prąd brać na stłuczkę.

jaa
Gość
jaa

Taaak, nic złego się nie dzieje !! Zza biurka !Przecież chodzi o to, by ktoś jadąc nawet wolniutko- wgniótł rozsypane kamienie- obijając podwozie i karoserię, w kurzu. Na załączonym obrazku widać znajdujące się na chodniku , odrzucone kamienie zabrudzone czarną mazią. Urzędnikom proponuję niedzielny spacer ulicą Nową ( w kościołowych bucikach). Technologia jak na dwudziesty pierwszy wiek…

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Wyłączyć ulicę z ruchu kołowego zostawić tylko dla mieszkańców.

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Proponuję zamknąć dla ruchu pojazdów i zostawić dla mieszkańców i będziecie szczęśliwi.

mwa
Gość
mwa

Jak ma być dobrze jak nikt z urzędu nie zna się na branży drogowej. Robią przetargi na nadzór inwestycji a rzetelność sprawdzenia poprawności wykonania sami widzicie jaka jest. Póki nie będzie kompetentnych ludzi w urzędach a liczba urzędników nie ograniczy się do niezbędnego minimum to taki będziemy mieli stan dróg jak i całej reszty spraw budowlanych.

Mieszkaniec Studzieńca
Gość
Mieszkaniec Studzieńca

UL. Studzieniec. Nowa nawierzchnia bitumiczne. Znak ograniczający ruch pojazdów o masie całkowitej do 8 t. I Co? Kierowcy ciężarówek mają to w nosie. Jaki z tego wniosek? Jeżeli nie pojawią się tam patrole, które utemperuja tych kierowców to okaże się, że pieniądze wyrzucono w błoto.

h13
Gość
h13

Trzeba to zgłosić. Pytanie czy coś z tym zrobią

mławianka
Gość
mławianka

Tak jak w Rosji, tak i w Polsce – po taniości 😀 , a potem mamy „ładne kwiatki”
Oto Polska właśnie…
Pan Ślubowski niech się przejedzie tą ulicą z prędkością 30km/godz, i zobaczy czy nic się nie dzieje!

h13
Gość
h13

Co to (wymoderowano) ma być???
Naprawdę brak słów co się dzieje w tej Mławie w temacie dróg.
Wczoraj widziałem, jak wypełniono jezdnię przy przejściu dla pieszych pomiędzy urzędem i MDK.
Zastosowano tam asfalt ale wystaje jakiś centymetr powyżej jezdni!!!