Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ustawiono znak ograniczenia, ale nikt się nie stosujeUlica Nowa to oprócz Marszałkowskiej i apba Nowowiejskiego główny szlak komunikacyjny w kierunku dużych firm dzielnicy przemysłowej. Dziennie przejeżdżają tamtędy tysiące pojazdów, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Teraz jednak jeżdżący tamtędy kierowcy mają problem.

– Proszę podjechać na ul. Nową i zobaczyć jak została wykonana nawierzchnia… Jakaś masakra. Ustawiony znak ograniczenia do 30, ale nikt się nie stosuje – pisze do redakcji jeden z kierowców.

Przypomnijmy, w ulicy Nowej w ostatnim czasie wykonywana była na zlecenie urzędu miasta przebudowa kanalizacji sanitarnej. Obowiązkiem wykonawcy tych robót było przywrócenie nawierzchni ulicy do stanu pierwotnego. W praktyce wygląda to tak, że na wycięty fragment pasa jezdni położona jest nakładka z masy bitumicznej. Jednak nawet w przypadku dobrze zagęszczonego gruntu w wykopach bywa, że nawierzchnia nie jest już taka jak pierwotnie, a na pewno nie stanowi już jednolitej powierzchni. W tej sytuacji służby drogowe mają dwa wyjścia: Abo położyć nową warstwę bitumiczną, albo ratować istniejącą nawierzchnię poprzez powierzchniowe utrwalanie emulsją i posypanie grysem. To ostatnie rozwiązanie właśnie zastosowano na ulicy Nowej – cała powierzchnia ulicy została dwukrotnie zakonserwowana emulsją i wysypana najpierw drobnym, potem grubszym grysem.

– To utrudnienie potrwa około 2 tygodni. Posypanie grysem wynika z technologii, chodzi o to, by koła samochodów nie odrywały z powierzchni emulsji, a grys został w nią wprasowany. Potem nadmiar grysu spadnie i będzie z ulicy zamieciony. Jeżeli pojazdy poruszają się z prędkością 30-40 km/h nic się nie dzieje – tłumaczy Leszek Ślubowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PZU
PZU
4 lata temu

Zapraszam wszystkich kto chce za darmo blacharkę poprawić w samochodzie ul . Wójtostwo od ul. Żwirki do ul. Ks. Skargi jest jedno kierunkowa wszystkich co jadą pod prąd brać na stłuczkę.

jaa
jaa
4 lata temu

Taaak, nic złego się nie dzieje !! Zza biurka !Przecież chodzi o to, by ktoś jadąc nawet wolniutko- wgniótł rozsypane kamienie- obijając podwozie i karoserię, w kurzu. Na załączonym obrazku widać znajdujące się na chodniku , odrzucone kamienie zabrudzone czarną mazią. Urzędnikom proponuję niedzielny spacer ulicą Nową ( w kościołowych bucikach). Technologia jak na dwudziesty pierwszy wiek…

Zbyszek
Zbyszek
4 lata temu

Wyłączyć ulicę z ruchu kołowego zostawić tylko dla mieszkańców.

Zbyszek
Zbyszek
4 lata temu

Proponuję zamknąć dla ruchu pojazdów i zostawić dla mieszkańców i będziecie szczęśliwi.

mwa
mwa
4 lata temu

Jak ma być dobrze jak nikt z urzędu nie zna się na branży drogowej. Robią przetargi na nadzór inwestycji a rzetelność sprawdzenia poprawności wykonania sami widzicie jaka jest. Póki nie będzie kompetentnych ludzi w urzędach a liczba urzędników nie ograniczy się do niezbędnego minimum to taki będziemy mieli stan dróg jak i całej reszty spraw budowlanych.

Mieszkaniec Studzieńca
Mieszkaniec Studzieńca
4 lata temu

UL. Studzieniec. Nowa nawierzchnia bitumiczne. Znak ograniczający ruch pojazdów o masie całkowitej do 8 t. I Co? Kierowcy ciężarówek mają to w nosie. Jaki z tego wniosek? Jeżeli nie pojawią się tam patrole, które utemperuja tych kierowców to okaże się, że pieniądze wyrzucono w błoto.

h13
h13
4 lata temu

Trzeba to zgłosić. Pytanie czy coś z tym zrobią

mławianka
mławianka
4 lata temu

Tak jak w Rosji, tak i w Polsce – po taniości 😀 , a potem mamy „ładne kwiatki”
Oto Polska właśnie…
Pan Ślubowski niech się przejedzie tą ulicą z prędkością 30km/godz, i zobaczy czy nic się nie dzieje!

h13
h13
4 lata temu

Co to (wymoderowano) ma być???
Naprawdę brak słów co się dzieje w tej Mławie w temacie dróg.
Wczoraj widziałem, jak wypełniono jezdnię przy przejściu dla pieszych pomiędzy urzędem i MDK.
Zastosowano tam asfalt ale wystaje jakiś centymetr powyżej jezdni!!!

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x