Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ulica Sportowa. Szczur na spacerze


To kolejny sygnał o zamieszkujących nasze miasto szczurach. Ten uwieczniony na zdjęciu przez czytelnika spacerował sobie ulicą Sportową, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 7.

Właściwie nie powinniśmy się dziwić, gdyż najatrakcyjniejszym środowiskiem życia szczura wędrownego jest pobliże osiedli ludzkich. Tu bowiem  żywią się wyrzucanymi do śmietników resztkami jedzenia, co przyczynia się właśnie do ich rozmnażania. U zwierząt mechanizm działa prosto: jest jedzenie – jest rozmnażanie.

Warto tu wspomnieć, że przez naukowców szczur jest zaliczany do najinteligentniejszych zwierząt. Niezwykła jest też sprawność tego gryzonia. Potrafi przecisnąć się przez otwór o średnicy 13 mm, potrafi wspinać się po powierzchniach pionowych, czy skakać na betonową powierzchnię z wysokości 5-6 metrów.

Ale jest też druga strona medalu. Szczury wędrowne są uznawane za bardzo poważne szkodniki, szczególnie ze względu na to, że pasożytują na nich wszy i pchły, które przenoszą choroby groźne dla ludzi. Same szczury szkodzą ludziom poprzez wyjadanie i zanieczyszczanie odchodami zapasów jedzenia, oraz uszkadzanie instalacji i budynków.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

avatar
1500
Andrzej
Gość
Andrzej

Tyle azjatyckich knajpek a one sobie tak spaceruja? XD

maria
Gość
maria

trzeba powiedzieć właścicielom tych knajpek bo pewnie nie wiedzą!!!!

marabu
Gość
marabu

ludzie też przenoszą choroby… a i wszy to prędzej z przedszkola można przynieść 😉

mak
Gość
mak

co robi burmistrz???

maria
Gość
maria

no chyba nie będzie łapał szczurów

sławomir
Gość
sławomir

tu jest kilka kotów Sportowa Sienkiewicza które w dzień i nocą patrolują teren… może doposażyć te koty w telefony jakie by mogły sprawnie bardziej niż Straż Miejska interweniować…

Mlawianin
Gość
Mlawianin

We wtorek szczur byl również widziany na terenie przedszkola na hozej..

mwa
Gość
mwa

Hożej …

szczur
Gość
szczur

Słodziak

stokrotka
Gość
stokrotka

Naturalnym sprzymierzeńcem walki ze szczurami są wolno żyjące koty, szczury nawet nie zakładają gniazd, tam gdzie mieszkają koty, ale nawet koty z tego co pamiętam, jakiś czas temu w Mławie wyłapywano i wywożono do schronisk…

Alfonso Pawlacz
Gość
Alfonso Pawlacz

Fajny szczurek

Jaka
Gość
Jaka

Systematyczne odszczurzanie i zabezpieczanie śmietników to podstawa i

Kres
Gość
Kres

Szczurów jest więcej niż ludzi. To nieznaczny, że muszą mieć nad nami przewagę. To one są siedliskiem chorób i znanych z historii epidemie. TBS z Mławy nieodszczurza regularnie blików. Niedawno szczur dostał się do mieszkania, gdzie przebywało małe dziecko. TBS to wogóle nie obchodziło, bo to po godzinach pracy. To tak pracuje się w TBSach_ człowieka krew zalewa. Czekamy na poprawę jakości pracy w TBSach.

Kres
Gość
Kres

Szczurów jest więcej niż ludzi. Ludzie powinni jednak bronić się przed nimi, gdyż te to siedlisko strasznych chorób. Znamy przypadki z historii, gdzie szczury powodowały epidemie a w końcu śmierć tysięcy ludzi. Nasz mławski TBS potrafił odmówić interwencji w bloku, gdzie do mieszkania rurami dostał się szczur. Nie obchodziło ich to, że w mieszkaniu jest małe dziecko. Mieszkańcy musieli radzić sobie sami a gdzie regularne odszczurzanie piwnic bloków przez TBS.. Gdzie kontrolę… Zarząd TBS to katastrofa… CZEKAMY NA ZMIANY