Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekord Kwiecińskiego na olimpijskim dystansie


Triatlonem w Mławie zajmują się nie tylko zawodnicy z talii Wojciecha Łachuta. Od paru lat z tą trudną dyscypliną mierzy się Sebastian Kwieciński (na zdjęciu z prawej). Prowadzony przez trenera Przemysława Szymanowskiego robi systematyczne postępy.

Świetnym tego przykładem mógł być występ w pierwszą niedzielę czerwca. W Grodzisku Mazowieckim rozegrano zawody z cyklu Elemental Tri Series. Mławianin zdecydował się na występ na dystansie olimpijskim. To oznaczało pokonanie na trzy różne sposoby dystansu o długości ponad 50 kilometrów.

Wszystko zaczęło się od półtorakilometrowego pływania, potem była „czterdziestka” na rowerze, a na dokładkę przyszedł bieg na 10000 metrów.

Z wody nasz zawodnik wybiegł na 59. miejscu. Nie mógł być z takiej lokaty zadowolony, dlatego gdy tylko poczuł dwa koła pod sobą, ruszył w pościg. Szybko pokonywał kolejnych przeciwników – ostatecznie wykręcił  czterdziesty piąty czas. Podczas biegu także nie próżnował.

Dzięki temu zanotował duży awans w klasyfikacji generalnej. Ukończył zmagania na 33. miejscu (dwunasty w kategorii M40). Na mecie uzyskał czas 2.14.08, lepszy o blisko sześć minut od dotychczasowego rekordu życiowego.

To nie był premierowy występ zawodnika z Mławy w tym sezonie. Wcześniej rywalizował m.in. w Olsztynie oraz w półmaratonie w Gdyni i Warsaw Orlen Marathon. Na tej ostatniej imprezie pokonał główny odcinek w czasie trzech godzin, trzech minut i pięćdziesiąt dziewięć sekund.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Janek
Gość
Janek

Brawo Sebastian! Prawdziwy zawodnik z pasją 🙂 Wzór i przykład dla młodzieży 🙂