Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy zwycięzców Gminnych Igrzysk Lekkoatletycznych


W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej odbyły się Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne. W tym roku przyświecało jej motto CITIUS – ALTIUS – FORTIUS, czyli Szybciej, Wyżej Mocniej.

Impreza adresowana była do dzieci i młodzieży ze szkół na terenie gminy i miała na celu popularyzowanie lekkiej atletyki jako zdrowej i najprostszej formy aktywnego wypoczynku, zachęcenie uczniów do podjęcia zajęć treningowych oraz upowszechnienie stylu życia wolnego od nałogów.

Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych na Przyszkolnym Centrum Sportowym przez dyrektor Szkoły Podstawowej oraz wójta gminy Wieczfnia Kościelna nastąpiło wniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie zaprezentowano symbole olimpijskie – flagę oraz koła olimpijskie.

Uczestników, do rywalizacji zachęcił pokaz taneczny w wykonaniu uczennic klas gimnazjalnych.

Zawodnicy, podzieleni na grupy wiekowe, zmierzyli się w wielu konkurencjach, np.: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4×100.

Rywalizacja trwała  kilka godzin przy gorącym dopingu publiczności.

W klasyfikacji generalnej, w kategorii klas I – III, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Windykach, a III lokatę wywalczyła Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich.

Wśród młodzieży najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Windykach, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej a III miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich.

Zwycięzcy, za osiągnięcia indywidualne i drużynowe. otrzymali puchary,  medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

źródło i fot. Gmina Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
byk z wieczfni
byk z wieczfni
1 rok temu

Szczena byczek

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x