Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Dziś wzmożone kontrole trzeźwości


Policjanci mławskiej drogówki dziś prowadzić będą działania „Trzeźwość w przewozie osób” oraz „Alkohol i Narkotyki”. Sprawdzany będzie stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, taksówkami i pojazdami nauki jazdy, a także kontrolowane będą pojazdy i sprawdzany stan trzeźwości wszystkich kierujących.

6 czerwca policyjne działania „Trzeźwość w przewozie osób” prowadzone będą na terenie województwa mazowieckiego. Mają one na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Mundurowi sprawdzać będą  stan trzeźwości kierujących autobusami, „busami” a także pojazdami nauki jazdy, taksówkami czy też innymi pojazdami realizującymi transport osób. Policjanci  również sprawdzają kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.

Działania „Alkohol i narkotyki” prowadzone będą na terenie całego powiatu mławskiego. Głównym zadaniem policjantów w tych dniach będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Podczas działań policjanci sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Oskar
Gość
Oskar

Oni chyba codziennie mają jakieś akcje, bo ostatnio co chwilę policja gdzieś czatuje…

mławianka
Gość
mławianka

Co robią policjanci na parkingu pod lasem przy Marszałkowskiej? Tam prawie non stop koczuje radiowóz.

xez
Gość
xez

a ty przez 8h ciagle pracujesz bez minuty odpoczynku

Anonim
Gość
Anonim

Dziś też ich widziałem o wpół do siódmej na parkingu pod lasem przy Marszałkowskiej, tam gdzie przystanek MKM, czyli to norma, że tam stoją, więc nie opowiadaj głupot xez, że oni tam odpoczywają tylko,. No może i odpoczywają, ale jak widać ich służba polega głównie na odpoczynku. Kiedy jad,ę MKM rano prawie zawsze tam koczuje radiowóz.