Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nauczyciele dostaną pieniądze z funduszu strajkowego. Już wpłynęło ponad 7 tys. wniosków


Związek Nauczycielstwa Polskiego uruchamia pomoc finansową dla strajkujących nauczycieli. Jest szansa, że wsparcie w wysokości 500 zł otrzymają nauczyciele jeszcze przed wakacjami.

ZNP poinformowało PAP, że do tej pory do władz Związku wpłynęło blisko 7,3 tysiąca wniosków o finansowe wsparcie z funduszu „Wspieram Nauczycieli”.


– To dopiero początek. Spodziewamy się, że wniosków będzie o wiele więcej, ponieważ oddziały ZNP, które je przyjmowały, mają czas do 10 czerwca na ich zaopiniowanie i przesłanie do Warszawy – podał Związek.

O świadczenie z funduszu mogą się starać się nauczyciele i inni pracownicy oświaty, którzy po strajku znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Wsparcie w kwocie 500 zł otrzymają jednak tylko te osoby, które protestowały przez  minimum 9 dni, czyli połowę czasu trwania strajku.

ZNP uruchomiło specjalne konto, na które można wpłacać darowizny z przeznaczeniem na zapomogi dla członków związku, którzy w związku z udziałem w strajku utracili wynagrodzenie i znajdują się w trudnej sytuacji.

Ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych trwał od 8 do 27 kwietnia. Uczestniczyli w nim członkowie ZNP, FZZ, część nauczycieli należących do Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność oraz niezrzeszeni.

oprac. red.

źródło: ZNP/PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x