Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dlaczego w Mławie śmierdzi?


Wydawać by się mogło, że uciążliwe zapachy częściej występują w sezonie grzewczym, gdy niektórzy mieszkańcy spalają w piecach gorszej jakości opał bądź nawet śmieci. Jak wynika jednak z nadesłanej wiadomości, czasem smród czuć nawet w upalne, czerwcowe dni.

– Na ulicy Długiej wczoraj od godziny 20-tej czuć było palonym plastikiem. Zapach był tak intensywny, że trzeba było zamykać okna od wschodu. Wczoraj i parę dni temu widziałem czarny dym z okolic za ulicą Warszawską w stronę E7 – pisze jeden z mieszkańców.

Rzeczywiście, sytuacja gdy panują upały, a w domu nawet trudno otworzyć okno jest na pewno nie komfortowa. Przypomnijmy, że Straż Miejska prowadziła już kontrole w niektórych posesjach w zakresie opróżniania szamb i  spalania niedozwolonych materiałów w piecach i  stwierdzała wykroczenia w tym zakresie. I sytuacje takie jak opisuje czytelnik należy również tej służbie zgłaszać.

Inną kwestią jest odpowiedzialność i wyobraźnia niektórych osób, które spalają niedozwolone rzeczy. I tak np. we wtorek strażacy gasili podpaloną w okolicach ulicy 18 Stycznia oponę. Być może ma to związek ze zbliżającym się już dnie św. Jana (24 czerwca), kiedy to w wielu miejscowościach istniała praktyka podpalania opon. Miejmy nadzieję, że takich zdarzeń nie odnotujemy tym razem w powiecie mławskim.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

26
KOMENTARZE

avatar
1500
AntyKo
Gość
AntyKo

Warto się zainteresować firmą na ul. Granicznej, która przetwarza folię i plastik. Smród zalatuje tam codziennie. W ciągu roku, większość wiejących u nas wiatrów jest z zachodu , opary przenoszone są wtedy w kierunku miasta. UM i wydział środowiska ma to gdzieś, lepiej ścigać właścicieli domów jednorodzinnych, bo tego Pana nikt nie ruszy. Były kontrole z RDOŚ, ale uprzedzony o kontroli właściciel zamykał okna i wrota, i wszystko było OK. Na co dzień jednak wszystko jest otwarte, upały jeszcze temu sprzyjają. Podobnie jest z resztą z potwornym całodobowym hałasem. Jeśli nie ma woli władz, by temu przeciwdziałać, może tematem zajęli… Czytaj więcej »

Sprowadzimy im dziennikarzy
Gość
Sprowadzimy im dziennikarzy

Tylko Uwaga może nam pomóc z firmą na ul Granicznej. Raport środowiskowy zawsze jest u nich ok, a smród na całą Mlawe, więc czy ktoś nie robi źle raportu?

John.
Gość
John.

Śmierdzi bo 3/4 pseudo mławiaków jest napływowych z powiatu

mławianka
Gość
mławianka

Jak mi ciebie żal b.zmózgu, chyba skończyłeś tylko szkołę nr 5.

Wwww
Gość
Wwww

……..moze mieszkancy zbyt slabo sie myja co mozna wyczuc w roznych skupiskach np szpital przed laboratorium….., i nie tylko.

Bono
Gość
Bono

Nie wieżę w to że nie można zlikfidować ten smród z Wipaszu …..

h13
Gość
h13

Tylko standardowo wszyscy to mają w dupie!

Gościu
Gość
Gościu

Taka sytuacja. Siedzę sobie w lokalu na powietrzu, zajadam się dobrą pizzą i nagle zalatuje smród g***. Zapraszamy do Mławy…

Marcin
Gość
Marcin

Mława powinna się wziąć się za zdrowie i ekologię, bo już naprawdę robi się nie do wytrzymania.

Tomek xCIXT
Gość
Tomek xCIXT

Niech Straż Miejska sprawdzi iłość pobranej wody i wywóz szamba na ul. Moniuszki , Batorego , Batalionów Chłopskich i ulic w pobliżu .

Xawery
Gość
Xawery

Tomek,.Straz Miejska,, oni są tylko od spacerów po mieście, tylko dlatego aby się pokazać. A mze Pan Kielbinski odnajdzie te podpisy, i Straż będzie zlikwidowana,’koszty utrzymania tej jednostki jrst zbędny.

AntyKo
Gość
AntyKo

Kolego Tomek. Pleciesz bzdury, jesteś pewnie z tym wielkomiejskich od pierwszego pokolenia. Zaapeluj do straży, by sprawdziła, ile posesji w Mławie odprowadza ścieki do kolektorów deszczowych, albo do Seracza. W głowie nie mieści Ci się, że smród może pochodzić też z samej oczyszczalni. A może, nie mając pojęcia, sądzisz, że oczyszczalnia to takie cudo, gdzie zamieniają g…no w wodę źródlaną? Albo, że wasze odchody wielkomiejskie to lawendą pachną ? Ech, w pustej głowie…

Jan
Gość
Jan

Pomijając zapachy w Mławie jest przede wszystkim drogo, i będzie coraz drożej. Jeśli ktoś się interesuje tematem to zobaczcie jak obecnie masowo sprzedają się działki na gminach naszego Powiatu to jakieś szaleństwo co się dzieje, ludzie uciekają z miasta, przyjeżdżają tu tylko do pracy, pomijając sympatyków płyty betonowej, którym życzę jak najlepiej…

Wiem
Gość
Wiem

Wipasz robi zrzuty nocne w kanalizację. Tyle w temaciez

Paparacci
Gość
Paparacci

Nie tylko nocą ale i za dnia czuć smród kurzych wnętrzniści a fe.

Mława
Gość
Mława

Niekiedy tymi KURNIKAM TO TAK ŚMIERDZI ŻE TO JEST AUTENTYCZNE ZATRUWANIE LUDZI NIECH KURNIKARZE TO WACHAJA WSADZILABYM ICH GŁOWY tam.

Ewka
Gość
Ewka

A oni tylko KASĘ WACHAJA LUDZI MAJĄ W DUPIE za to też niech się zabiorą rządzący

Erni
Gość
Erni

Pieniądze nie śmierdzą hahahaha

mławianka
Gość
mławianka

Pobawcie się w dziennikarzy śledczych i odkryjcie dlaczego często nad ranem jest w Mławie inny rodzaj fetoru (to dotyczy całej Mławy, a nie tylko okolic Wipaszu).
Nie chce mi się wierzyć że ten fetor jest związany z okolicznymi kurnikami.
Stawiałabym na Wipasz, który prawdopodobnie w nocy szlauchem czyści samochody i linie produkcyjne i wszystko idzie do miejskiej kanalizacji.

Pawel
Gość
Pawel

Mlawianka,wez ty sie zastanow co Ty piszesz.Siejesz ferment nie majac pojecia jak wyglada proces produkcyjny w tam wielkim zakladzie.Szlauchem to ty mozesz sobie umyc nogi w ogrodzie.Ludzie macie bojna wyobraznie.

Reniu
Gość
Reniu

Z Wipaszu też ładnie zaciąga

Piotr
Gość
Piotr

Tobie tez zaciaga z wlasnej lazienki i nikt ci tego nie mowi

Tom
Gość
Tom

oooooj! czyżby wypowiadał się rzecznik prasowy firmy wipasz? :))) duża premia za wpisy na portalach?

Anonim
Gość
Anonim

Tak, raz Piotr, raz Paweł, albo jeszcze inny pajac, którego prawda w oczy kole. Czy szlauchem, czy inaczej, ale wszystkie kurze odchody z Wipaszu lądują w miejskiej kanalizacji, albo jeszcze lepiej, czyli tam gdzie ląduje deszczówka i roznosi się się smród po całej Mławie.

Mer
Gość
Mer

A może by tak wspomnieć o innych źródłach fetoru?

Mławiak
Gość
Mławiak

Mianowicie????