Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Brawa dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mławie


W  Szkole Podstawowej nr 1 po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy o Mławie – „Mława – Nasza Mała Ojczyzna”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV – V.

Konkurs był jednoetapowy i miał charakter zmagań klasowych. Do rywalizacji przystąpiło po trzech chętnych uczniów z każdej klasy, tworząc drużynę.

Celami konkursu było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących Mławy i jej historii, kształtowanie umiejętności samodzielnego korzystania z różnych źródeł informacji znajdujących się w bibliotece szkolnej, poznanie najbliższego środowiska, specyfiki i tradycji regionu, rozwijanie postaw patriotycznych związanych z kulturą „naszej Małej Ojczyzny”, zapoznanie z biografiami i twórczością wybitnych osobowości regionu.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą w czterech konkurencjach, które obejmowały następującą tematykę:

 – Historia Mławy

– Zabytki naszego miasta

– Lokalne miejsca pamięci narodowej

– Sylwetki znanych Mławian.

Konkurencje były urozmaicone, a drużyny wykazały się dużą wiedzą i dzielnie stawiły czoło poszczególnym zadaniom.

 Każda z drużyn dzielnie walczyła o miejsce na podium. Po burzliwej rywalizacji i podliczeniu punktów przez komisję zwycięskie miejsca przypadły przedstawicielom następujących klas:

I miejsce –  kl. Vb– Wiktoria Jaworska, Gabrysia Libudzka, Maja Tuszyńska

Wyróżnienie –  kl. Va –  Zuzanna Rzeplińska i Zuzanna Watemborska.

Na koniec zwycięskim drużynom wręczono dyplomy, nagrody rzeczowe ufundowane przez panią Dyrektor, upominki przekazane przez Urząd Miasta oraz Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.

Organizatorzy Konkursu –p. Agnieszka Wysocka,p.Nina Maciak,p. Dorota Tadrzyńska i p.DariuszKieglerski gratulują serdecznie wszystkim uczestnikom wiedzy i życzą dalszych sukcesów!!!

źródło i fot. SP 1

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500