Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy zabezpieczyli i przekazali pszczelarzowi rój dzikich pszczół


fot. www.infoprzasnysz.com


Jednostki straży pożarnej nie walczą jedynie z pożarami. Jednym, często niedocenianym, zadaniem są interwencje związane ze zwierzętami. Jedna z nich miała miejsce przedwczoraj (1 czerwca br.) w gminie Chorzele, gdzie rojem dzikich pszczół zajęła się jednostka KSRG OSP Chorzele. 

Około godziny 18:00 zastęp GBARt KSRG OSP Chorzele został zadysponowany do wsi Zdziwoj Stary (gmina Chorzele) celem usunięcia roju pszczół. Wstępne informacje mówiły o roju pszczół zlokalizowanym na drzewie na wysokości około 8 metrów nad poziomem gruntu.

Działania strażaków polegały na odcięciu gałęzi, na której osiadły pszczoły i ich zabezpieczeniu. Po interwencji zostały one zabrane przez zaprzyjaźnionego pszczelarza.

źródło: www.infoprzasnysz.com

fot. www.infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
every
every
2 lata temu

Czy te pszczoły były dzikie?
Pszczoły się po prostu wyroiły, czyli w ulu były dwie królowe i jedna z nich z częścią robotnic odleciała, a tu zaraz dzikie pszczoły 😀

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x