Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żywa lekcja historii w SP nr 2


W  miniony piątek, 24 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii przygotowanej przez grupę artystyczną Explanation,pt: Droga do wolności-Losy Rzeczypospolitej w latach 1772-1921.

Historia podana w taki sposób okazała się dla uczniów bardzo atrakcyjna, ponieważ poza wykładem i prezentacją multimedialną w ofercie pojawiły się kostiumy i mundury z poszczególnych epok, a także różne  rodzaje broni. Podróż historyczna podzielona była na część wykładową , warsztatową i pokazową.

Uczniowie mieli swój wkład w treść i przekaz lekcji, bowiem ochotnicy przymierzali stroje, demonstrowali broń a także zaaranżowali mini pokaz walki.

Prowadzący w bardzo przystępny sposób przybliżali uczniom dość obszerne fragmenty naszej historii, ale dzięki efektom wizualnym i dźwiękowym młodzież miała szansę je zapamiętać i kolejny raz utrwalić. Taka lekcja historii zostanie w pamięci uczniów na pewno.

autor i fot.: SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500