Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Przypomnieli historię bohaterów


Tradycją już jest, że Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy przygotowuje inscenizację odbicia więźniów z siedziby PUB na ul. Reymonta w Mławie.


W minioną sobotę (1 czerwca br.) licznie zgromadzeni widzowie byli świadkami akcji partyzantów mającej na celu uwolnienie więzionych żołnierzy wyklętych. Rekonstruktorzy świetnie odtworzyli dramatyzm scen, nawiązujących do uwięzienia członków podziemia niepodległościowego i pomagającej im ludności cywilnej, a widzowie oglądający tę inscenizację mogli zobaczyć jak to było. Rekonstrukcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród widzów, którzy podziękowali rekonstruktorom gromkimi brawami.

Inscenizację zakończyło zapalenie zniczy pod budynkiem dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa na ulicy Reymonta w Mławie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Olka
Gość
Olka

Chłopaki w dużej mierze zrobili tą imprezę własnymi siłami i z pomocą znajomych z innych grup. Widać, że robią to z pasją a nie dla lansu i pięknych słówek.

mławianka
Gość
mławianka

Widowisko przygotowane i zrobione przez pasjonatów, a nie z pod dyktando.
Władzom miasta chyba nie bardzo odpowiada, kiedy nie było delegacji.
Premiera burmistrz nie witał, rekonstrukcji odbicia więźniów nie zaszczycił swoją obecnością – niezbyt dobrze to świadczy o włodarzu. Chociaż w sumie, chyba lepiej…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Miasto woli wynająć specjalnego reżysera wtedy jest profesjonalnie

mławianka
Gość
mławianka

Tak, profesjonalnie i sztucznie, ale bardzo teatralnie – ale tu nie chodzi tylko o to. Chodzi również o przeciągające się mowy, powitania, nadawanie jakichś odznaczeń czy medali przy okazji żeby tylko było szumnie i dumnie, z wielką pompą. Trwa to koło godziny, a widzowie cóż, nie wszyscy dają radę stać w miejscu godzinami i tylko myślą kiedy to się skończy. Nikt z tych głupich przemów nic nie zapamiętuje, nikt nie pamięta nazwisk odznaczonych.
Są sesje rady miejskiej, niech się tam odznaczają.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bardzo ciekawie i dynamicznie wyglądająca inscenizacja. Widzielem to pierwszy raz i zrobiło to na mnie pozytywne wrażenie. Chyba nieco lepiej to wyglądało niż na siłę wydłużany i artystyczny Nalot Bombowy na Mławę.

Anonim
Gość
Anonim

A burmistrza znów nie było… ale jak widać rekonstrukcja lepiej zorganizowana i przynajmniej nie było odblasku.

Widz
Gość
Widz

To widowisko już w zeszłym roku przebiło nalot a w tym było jeszcze o poziom lepsze
Szkoda ze miasto nie korzysta z takich ,,specjalistow”