Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podróże kształcą – piątoklasiści SP 3 z wizytą w Warszawie


Jak co roku uczniowie klas V Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mławie wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.


Pierwszym punktem naszej wyprawy była „Niewidzialna Wystawa”. To wyjątkowa podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu… Podczas godzinnej wycieczki, pod opieką niewidomych przewodników odwiedzili specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, w których doświadczyli jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko. Głównym celem naszej wycieczki było poznanie perspektywy doświadczania świata przez osoby niewidome, uwrażliwienie na ich problemy, życie wśród nich, a także nauka pomocy osobom niewidomym i niedowidzącym. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Miniatur, w którym mogli podziwiać pałace Warszawy i okolic. Na koniec odwiedziliśmy manufakturę czekolady. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z historią kakaowca, produkcją czekolady oraz mogli samodzielnie zaprojektować własną tabliczkę czekolady.

autor i fot.: SP nr 3

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x