Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gawęda o książce w SP 3


Pod koniec maja w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania „Gawęda o książce” dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych i klasy ósmej zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcanie do dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności przekazu językowego, budzenie ducha zdrowej rywalizacji wśród uczniów.


Reprezentanci klas głośno czytali wybrany wcześniej fragment z ulubionej książki przed zebraną publicznością uczniowską. Prezentacje uczniowskie oceniało jury w składzie: pani Agata Mierzwa z Biblioteki Pedagogicznej, pani Lidia Piskorska z Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pani Agnieszka Wilczek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie. Przy ocenie brano pod uwagę zarówno dobór tekstu, jak i jego interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. W konkursie zwyciężyli i otrzymali nagrody książkowe: Jakub Okoński z klasy 3 E, Julia Szczechowicz z klasy III E i Marta Rejniak z klasy VIII A.

autor i fot.: SP 3

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x