Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Papież Franciszek wybrał zastępcę na czas nieobecności biskupa Libery


Z woli papieża, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz będzie kierował Diecezją Płocką pod nieobecność dotychczasowego biskupa Piotra Libery.Nowy administrator apostolski swoje obowiązki będzie pełnił od 1 lipca do końca grudnia br.


Jak wiadomo, biskup Libera postanowił spędzić pół roku na modlitwie w klasztorze kamedulskim w ramach pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele. Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce w sprawie nominacji kard. Nycza został odczytany 29 maja 2019 r. w Kurii Diecezjalnej w Płocku, podczas modlitwy południowej „Regina Coeli”.

Publikujemy treść komunikatu:

Ojciec Święty Franciszek

  1. Zezwolił biskupowi płockiemu Piotrowi Liberze, aby okres od 1 lipca do 31 grudnia 2019 roku spędził poza diecezją na modlitwie i odpoczynku.
  2. W tym czasie diecezją płocką będzie zarządzał administrator apostolski sede plena w osobie metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza.

Warszawa, 29 maja 2019 r.

+ Salvatore Pennacchio
Nuncjusz Apostolski

 

źródło: Diecezja Płocka

fot. Archidiecezja Warszawska

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
3 lata temu

Ciekawe dlaczego akurat Nycz ….. mamy swojego Biskupa Mirosława ….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x