Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Papież Franciszek wybrał zastępcę na czas nieobecności biskupa Libery


Z woli papieża, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz będzie kierował Diecezją Płocką pod nieobecność dotychczasowego biskupa Piotra Libery.Nowy administrator apostolski swoje obowiązki będzie pełnił od 1 lipca do końca grudnia br.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Jak wiadomo, biskup Libera postanowił spędzić pół roku na modlitwie w klasztorze kamedulskim w ramach pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele. Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce w sprawie nominacji kard. Nycza został odczytany 29 maja 2019 r. w Kurii Diecezjalnej w Płocku, podczas modlitwy południowej „Regina Coeli”.

Publikujemy treść komunikatu:

Ojciec Święty Franciszek

  1. Zezwolił biskupowi płockiemu Piotrowi Liberze, aby okres od 1 lipca do 31 grudnia 2019 roku spędził poza diecezją na modlitwie i odpoczynku.
  2. W tym czasie diecezją płocką będzie zarządzał administrator apostolski sede plena w osobie metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza.

Warszawa, 29 maja 2019 r.

+ Salvatore Pennacchio
Nuncjusz Apostolski

 

źródło: Diecezja Płocka

fot. Archidiecezja Warszawska

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Teresa
Gość
Teresa

Ciekawe dlaczego akurat Nycz ….. mamy swojego Biskupa Mirosława ….