Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

40 000 begonii w parku


Druga połowa maja to czas, w którym na mławskich skwerach i w zabytkowym parku w Mławie rozpoczynają się nasadzenia letnich kwiatów.


Obecnie trwa usuwanie bratków, które zdobiły nasze rabaty od początku marca br. Ich miejsce zajmą begonie stale kwitnące w kolorach: białym, czerwonym, różowym i pomarańczowym. Kwiaty o zielonych i fioletowych liściach będą sadzone przez około 3 tygodnie. Wymianą i pielęgnacją roślin zajmuje się na zlecenie ratusza spółka Agrosan. Jej pracownicy w klombach i kwietnikach posadzą w czerwcu ponad 40 tysięcy begonii.

źródło: UM Mława/MG/KSM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
2 lata temu

Kto ogarnia kasę za powiększenie powierzchni Jokera w parku?
Jak dobrze pójdzie to niedługo zabraknie parku w parku.
Joker już przecież rozstawił parasole na terenie parkowej estrady.
Czy tak to powinno wyglądać?

Anonim
Anonim
2 lata temu

Czy dzisiaj w nocy było wietrzenie wszystkich kurników wokół Mławy, czy też odbyło się wielkie sprzątanie w Wipaszu wszystkich hal produkcyjnych i samochodów.
Rzyg.ć się chce jak się otworzy okno.
To jest już k… nie do wytrzymania, czy nic z tym nie można zrobić?
Czy tak trudno znaleźć winnego tego odoru?

Gość
Gość
2 lata temu

Dla przypomnienia cytat z urzędu miasta: Sadzenie odpowiednich roślin może tworzyć w miastach miejsca przyjazne pszczołom i wspierać owady, które zdaniem ekologów bezpośrednio lub pośrednio wpływają na produkcję 90 procent produktów żywnościowych na świecie. Mława właśnie przystąpiła do akcji „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”.

Jak widać Mława nie jest dobrym przykładem. Powinna zostać wykreślona z tego programu, bo przynosi wstyd. Jak tak wygląda „pomoc” w innych gminach (choć mam nadzieję że jednak nie), to ten cały projekt jest do kitu.

Heniek
Heniek
2 lata temu

Żeby tylko tańczące dziadki na potancowkach nie zdeptały ich

mławianka
mławianka
2 lata temu

Czyż nie najwyższy czas zmienić te pięknie kwitnące begonie i bratki, nie dające żadnego pożytku, na inny rodzaj kwiatów?
Co na to największy przyjaciel pszczół i jego rzecznik?
Druga sprawa, to czy w tych begoniach będzie tak samo dużo zielska jak w bratkach? bo bratki aż zdziczały od nadmiaru chwastów. Ostatnio firma AGROSAM (czy jak jej tam) zaniedbuje swoje obowiązki.
Tak samo zresztą jak firma NOVAGO, która niezbyt często opróżnia kosze na śmieci. Nie dość, że koszy jest mało, to często są one przepełnione.

inka
inka
2 lata temu
Reply to  mławianka

pewnie brak chętnych do pracy za takie grosze co się dziwić

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  inka

Nie mają pracowników? to w takim razie są źle zarządzane. Widocznie stawki płac są tam za niskie i trzeba je po prostu podnieść. zwiększając tym samym efektywność pracy.
Bratki i begonie oraz cięcie drzew na drapaka albo klony zamiast lip – czym ta Mława się szczyci?
Miasto, które nie dba w ogóle o środowisko, a to w dzisiejszych czasach powinno być najważniejsze.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x