Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławska akordeonistka na tournée koncertowym po Niemczech


Inga Piwowarska została zaproszona na tournée 36 koncertów w Niemczech w ramach Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego 2019 „Akkordeonale”, imprezy muzycznej organizowanej po raz 11, skupiającej muzyków z różnych państw, reprezentujących odmienne style i grających na różnych instrumentach.


ksp Mława
Reklama

Inga Piwowarska mławska akordeonistka studiująca na Uniwersytecie Sztuki w Bern (Szwajcaria) w klasie prof. T. Anzellottiego, wykonuje własną parafrazę utworów Tekli Bądarzewskiej naszej mławskiej kompozytorki, utwory Joseph Haydna bardzo oraz aranżacje Servais Haanen znanych europejskich kompozytorów, również Fryderyka Chopina.

Trasa koncertowa po Niemczech rozpoczęła się 24 kwietnia br. od Karlsruhe /Tollhaus/ i potrwa do 30 maja kończąc się w Koln /Kulturkirche/. Jest to bardzo intensywna trasa 36 koncertów, codziennie w innej miejscowości, na różnych scenach, w tetrach, klubach i kościołach profesjonalnie przygotowana z kompletem publiczności. Mławska akoredeonistka jest wszędzie bardzo gorąco przyjmowana przez publiczność.

Międzynarodowy skład muzyków z Polski, Mołdawii, Holandii, Belgii i Niemiec pozwala publiczności poznać różne nurty folkowe i ciekawe wykonania kompozycji wielkich klasyków muzyki.

(nadesłane)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x