Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zmienią się wikariusze w parafiach. Przybędzie jeden proboszcz


fot. ilustracyjne


O dużych zmianach personalnych w parafiach naszych dwóch dekanatów mławskich pisaliśmy już wcześniej.  24 maja Biskup Płocki ogłosił kolejne mianowania i zmiany. Z administratora parafii na proboszcza „awansował” ks. Grzegorz Nowomiejski. Dzierzgowo, Szreńsk i parafia MB Królowej Polski w Mławie będą miały nowych wikariuszy.

Z dniem 1 lipca br. ksiądz mgr Grzegorz Nowomiejski dotychczasowy administrator parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wojnówce, mianowany został  proboszczem tej parafii.

Zmiany wikariuszowskie

Ks. mgr Michał Guzek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie.

Ks. mgr Rafał Kabelis, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku.

Ks. mgr Piotr Orliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Nowi wikariusze obejmują obowiązki w parafiach od 22 sierpnia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz C.
Tomasz C.
3 lata temu

Darmozjady! Zdrowe, dorosłe chłopy, zabraliby się do uczciwej pracy, a nie żebrzą i wyłudzają opowiadając jakieś kocopoły zmieniane dla wygody papieża i kleru po sto razy na przełomie dwóch tysięcy lat.

parafianka
parafianka
3 lata temu

gratulacje dla Ksiedza Marka ze Szrenska

parafianka
parafianka
3 lata temu

Serdecznie gratuluje Ksiedzu Markowi ze Szrenska zasluzonego awansu wszystkiego dobrego zycze

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Niczym wikariusz z Dzierzgowa.

Mlawiak37
Mlawiak37
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Darmozjady…

Myszolap
Myszolap
3 lata temu

No i super jak wikariusz ze Szreńska odchodzi bo ten człowiek chyba z powołaniem się pomylił…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Myszolap

Wiecznie obrażany na cały świat. Gbur

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x