Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmienią się wikariusze w parafiach. Przybędzie jeden proboszcz


fot. ilustracyjne

O dużych zmianach personalnych w parafiach naszych dwóch dekanatów mławskich pisaliśmy już wcześniej.  24 maja Biskup Płocki ogłosił kolejne mianowania i zmiany. Z administratora parafii na proboszcza „awansował” ks. Grzegorz Nowomiejski. Dzierzgowo, Szreńsk i parafia MB Królowej Polski w Mławie będą miały nowych wikariuszy.

Z dniem 1 lipca br. ksiądz mgr Grzegorz Nowomiejski dotychczasowy administrator parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wojnówce, mianowany został  proboszczem tej parafii.

Zmiany wikariuszowskie

Ks. mgr Michał Guzek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie.

Ks. mgr Rafał Kabelis, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku.

Ks. mgr Piotr Orliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Nowi wikariusze obejmują obowiązki w parafiach od 22 sierpnia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Tomasz C.
Gość
Tomasz C.

Darmozjady! Zdrowe, dorosłe chłopy, zabraliby się do uczciwej pracy, a nie żebrzą i wyłudzają opowiadając jakieś kocopoły zmieniane dla wygody papieża i kleru po sto razy na przełomie dwóch tysięcy lat.

parafianka
Gość
parafianka

gratulacje dla Ksiedza Marka ze Szrenska

parafianka
Gość
parafianka

Serdecznie gratuluje Ksiedzu Markowi ze Szrenska zasluzonego awansu wszystkiego dobrego zycze

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Niczym wikariusz z Dzierzgowa.

Mlawiak37
Gość
Mlawiak37

Darmozjady…

Myszolap
Gość
Myszolap

No i super jak wikariusz ze Szreńska odchodzi bo ten człowiek chyba z powołaniem się pomylił…

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Wiecznie obrażany na cały świat. Gbur