Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Takiego finału jeszcze nie było!


Za nami finały amatorskiej ligi Urzędowej w Bowling. O trzecie miejsce zagrali Sąd Rejonowy z  wicemistrzami ubiegłorocznej edycji Szkołą Podstawową Nr 2. Od pierwszej kolejki mecz układał się na korzyść Sądu. Po trzech kolejkach Sąd wyszedł na 25 punktową przewagę. Dzięki dobrej grze Asi Skierskiej oraz Moniki Felbur, po ośmiu kolejkach Sąd był jedną nogą na podium, gdyż miał 50 punktów przewagi nad SP2. Ostatnie kolejki potwierdziły, że trzecie miejsce w VI edycji ligi Urzędowej należeć będzie do ekipy z Sądu. Mecz zakończył się wynikiem 577 do 506.


O pierwsze miejsce grał Urząd Skarbowy z Gminą z Wieczfni  Kościelnej. Po dwóch kolejkach  team z Urzędu Skarbowego rzucił aż pięć strike, jednocześnie wyszedł na trzydziestopunktową przewagę.  Kolejne cztery kolejki należały do Wieczfni, świetne rzuty Andrzeja Śledzińskiego spowodowały, że po sześciu kolejkach, to Wieczfnia wyszła na dwu punktową przewagę. Po dziewiątej kolejce był remis, lecz aż sześciu zawodników z Wieczfni miało zamkniętą kolejkę, przy trzech zamknięciach Urzędu Skarbowego i wszystko wskazywało, że US nie obroni mistrzostwa sprzed roku. Kiedy w dziesiątej kolejce Andrzej Śledziński rzucił drugiego strike z rzędu w ekipie Wieczfni wybuchła euforia, jednak przedwczesna, gdyż aż sześć kolejnych osób nie zamknęło dziesiątej kolejki.

Kiedy do ostatniego rzutu podszedł Zbigniew Krystkiewicz  ekipie z Wieczfni do zwycięstwa  brakowało pięciu punktów. Emocje były tak wielkie, że cała sala ucichła. Ostatni rzut Zbyszka to tylko trzy punkty, które dały zwycięstwo a zarazem dały mistrzostwa VI edycji ligi Urzędowej w Bowling ekipie Urzędu Skarbowego. Tym samy US pierwszy raz obronił tytuł mistrza.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Paweł Koronowski (US) ze średnią 179,4. Drugie miejsce zajął Kacper Tomkiel z Urzędu Miasta Mława natomiast na trzecie miejsce zajęły dwie osoby Ilona Koronowska (US)oraz Andrzej Śledziński (GMK) ze średnią 160,3

W klasyfikacji kobiet najlepsza punktująca to Ilona Koronowska (US)

Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Goschorska a trzecie Ewa Szerszeń obie z Gminy Liowiec Kościelny.

Najlepszy wynik ligi uzyskał Krzysztof Koronowski, najstarszym zawodnikiem ligi był Romek Tobolski. Natomiast najczęściej trenującym zawodnikiem został Andrzej Śledziński.

źródło i fot. Organizator

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x